Avrupa Rüyası Otobüsle Avrupa Turu
 

2019 Resmi Tatiller Takvimi 2019’da Nereye Gitmeli?

Her yıl olduğu gibi resmi ve dini olmak üzere tatil günlerimiz bulunuyor. Bunları yıllık izinlerle birleştirdikten sonra bizi bir Avrupa turundan hiç bir şey alıkoyamaz değil mi? Kendinizi sadece Avrupa turu ile sınırlamayın tabiki. Buna Balkan turu, Küba turu, Britanya turu, İskandinav turu, Tayland Kamboçya Vietnam Turu veya Japonya Güney Kore turunu dahil edebilir, dilediğinizi seçebilirsiniz.

2019 Resmi Tatiller Takvimi

01 Ocak 2019 Salı Yılbaşı
23 Nisan 2019 Salı Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
01 Mayıs 2019 Çarşamba Emek ve Dayanışma Günü*
19 Mayıs 2019 Pazar Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı
03 Haziran 2019 Pazartesi Ramazan Bayramı Arefesi
04 Haziran 2019 Salı Ramazan Bayramı (1.Gün)
05 Haziran 2019 Çarşamba Ramazan Bayramı (2.Gün)
06 Haziran 2019 Perşembe Ramazan Bayramı (3.Gün)
15 Temmuz 2019 Pazartesi 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü
10 Ağustos 2019 Cumartesi Kurban Bayramı Arefesi
11 Ağustos 2019 Pazar Kurban Bayramı (1.Gün)
12 Ağustos 2019 Pazartesi Kurban Bayramı (2.Gün)
13 Ağustos 2019 Salı Kurban Bayramı (3.Gün)
14 Ağustos 2019 Çarşamba Kurban Bayramı (4.Gün)
30 Ağustos 2019 Cuma Zafer Bayramı
28 Ekim 2019 Pazartesi Cumhuriyet Bayramı Arefesi
29 Ekim 2019 Salı Cumhuriyet Bayramı

Peki resmi tatilde nereleri tercih edebilirsiniz? Katılacağınız turlar içinden birkaç pilot şehir üzerinden ilerleyelim. 2019’da nereye gitmeli?

paris-gezi-rehberi

Paris

Işık Şehri, unutulmaz ortamıyla her yıl milyonlarca ziyaretçiyi kendisine çekmeyi başarıyor. Tabii ki, mutfağı ve geniş sanat koleksiyonları da bu cazibenin bir kısmını hak ediyor. Seine nehriyle uyumlanan şehirde; görkemli müzeleri, asırlık kiliseleri ve Rokoko ve Neoklasik tasarım mimarisi bloklarını çevreleyen kentin içinde dolaşarak hem şehrin hemde tatilinizin keyfini sürebilirsiniz. 

Birinci sınıf müzeler, moda, mutfak ve kendine özgü bir atmosfere sahip olan Paris’te, Musée d’Orsay’ı, Eyfel Kulesi’ni, Versay Sarayı’nı ve Louvre Müzesi’ni ziyaret etmeyi de unutmayın.

roma-gezi-rehberi

Roma

Yedi tepe kenti olan Roma; ister yakındaki Vatikan Şehri’nin gizemi isterse Colosseum’un hayaletleri, Piazza Navona’da öğleden sonra bir caffè veya bir Trattoria’da üst üste bir makarna tabağı olsun; sonuna kadar büyüleyici olacağı kesin.

Pantheon, Roma Forumu ve onlarca kilisenin yanı sıra,Vatikan Müzeleri, Kolezyum, meydanları ve Aşk Çeşmesi ziyaret etmeniz gereken yerler arasında. Ayrıca İtalyan yemeklerini tatmadan da kesinlikle dönmeyin.

londra-gezi-rehberi

Londra

Hem tarihi Londra Kulesi’ni ve hem de görülmesi gereken avangard Tate Modern’i Londra’da deneyimleyebileceksiniz. Kraliyet kültürü atmosferini hissedeceğiniz şehirde, Londralılar kesinlikle hâlâ kraliyetlere saygı duyuyorlar. İngiliz Çayı? Evet kesinlikle bunu da ihmal etmemelisiniz. Politika ve bankacılıktan modaya ve müziğe kadar her konuda güncel bir lider olan Londra’nın kültür pusulası her zaman seyahat severler için tercih nedeni oluyor.

amsterdam-gezi-rehberi

Amsterdam

Amsterdam hakkında duyduğunuz her şeye inanmayın. Red Light Bölgesi hakkındaki yorumlardan bahsediyorum. Amsterdam, umduğunuzdan çok daha fazlasının olduğunu fark edeceksiniz.

Bir kanal labirenti boyunca bisiklet sürmek, Vincent van Gogh’un dönen Ekspresyonizmini araştırmaktan, geniş Vondelpark’ta tembellik yapmaya; Amsterdam çeşitli gezginlerin zevkine hitap ediyor.

viyana-gezi-rehberi

Viyana

Tarih, kelimenin tam anlamıyla ve mecazi olarak Viyana’nın merkezindedir. Innere Stadt’in (Inner City) dar sokaklarının otantik atmosferi sizi etkisi altına alacak. Sanatın kentinde besteci Wolfgang Amadeus Mozart veya psikolog Sigmund Freud’u selamlayın, izlerini takip edin. Aradığınız kültür ise, burada bulacaksınız.

Ama bu şehre sadece müzik ve hükümdarlardan daha fazlası var. Viyana, haute couture ile birlikte iş için yarışan bağımsız kitapçılarla, biraz para harcamak için de harika bir yer. Ayrıca bir eğlence parkı ve birinci sınıf bir hayvanat bahçesi dahil gençler için şaşırtıcı sayıda ilgi çekici yerleri var. 

atina-gezi-rehberi

Atina

Tarihsel önemde, az sayıda şehir Atina’ya rakip olabilir. Güneş, Akropolis’in düz mermer anıtlarının üzerinde yükselirken ve parke taşlı sokakları kaidesi boyunca doldururken; Atina halkı evlerinden çıkıyor ve yerel pazarlara yöneliyor.  Ancak güneş battıkça bir tavernadan baharatlı kuzu ve müzik kokusu ile hava yoğunlaşıyor, dans kulüpleri antik sütunların arasına rock müziğini patlatıyor ve Omonia Meydanı’nın parlak ışıkları parıldayan sütunlarını yansıtıyor Parthenon.

Yorum yok

YORUM BIRAKIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.