Avrupa Rüyası Otobüsle Avrupa Turu
 

Alsas Kasabaları Bisiklet Rotaları

Avrupa’nın en güzel kasabalarına ev sahipliği yapan Fransa’nın Alsace bölgesinde (Alsas Şarap Yolu) büyüleyici köyler, rengarenk festivaller, eşsiz Fransız lezzetleri, Ren Nehri boyunca alabildiğine tepelere uzanan üzüm bağları ve rakipsiz Fransız şarapları… Fransa’nın Alsas Kasabaları bisiklet rotaları için size tavsiyelerimiz var!

Alsace Şarap Yolu Rotası

Fransa’nın doğusunda, Almanya sınır bölgesi olan Alsas Şarap Yolu, Ren Nehri boyunca uzanmakta. Yüzyıllardır bu bölgede şarap üreten köyler koruma altına alınmış olup üzüm bağlarının arasından uzanan çift yönlü yollar ile büyüleyici bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Özellikle Veloroute du Vignoble, eski demir yolu boyunca üzüm bağları, biraz Alman biraz da Fransız mimarisinin hayat verdiği orta çağ kasabaları arasından ilerleyerek bu eşsiz şölene tanıklık edebilirsiniz. Molsheim, Rosheim, Obernai, Eguisheim, Kaysersberg, Riquewihr, Colmar gibi eşsiz kasabaları keşfedebilirsiniz.

colmar-alsas-kasabaları-bisiklet-rotaları

Colmar, Petite Venice Kanalı

Alsas bölgesinin en güzel şehirlerinden olan Colmar, küçük su kanalları ile adeta Venedik’i andırdığı için eski şehir bölgesinde bulunan kanal kısmına “Petite Venice” adı verilmiş. Mükemmel bir görüntü sunan kanal boyunca bisikletinize atlayıp pedal çevirebilir; yorulduğunuz yerde kanala bakan balkonlu restoranlarda bir yemek ya da kahve molası verebilirsiniz. Buraya kadar gelmişken Colmar kanallarında tekne turu da yapmadan dönmeyin!

strasbourgh-kanal-bisiklet-turu

Strasbourgh Petite France ve Barrage Vauban

Fransa’da Noelin başkenti olarak adlandırılan Strasborugh’un Petite France bölgesinde bulunan kanallar, görenleri büyüleyecek güzellikte! Şehrin merkezini sarmalayan kanal boyunca pedallayıp Barrage Vauban’a, Fort Rapp ve Fort Brother’a kadar gidebilirsiniz.

alsas-bisiklet-turları

Eguisheim, Büyüleyici Evler ve Üzüm Bağları

Fransa’nın en güzel köyü seçilen Eguisheim, rengarenk evlere, ünlü şaraplara ev sahipliği yapan üzüm bağlarına ev sahipliği yapıyor. Köy sokakları arasında bisikletinizle gezintiye çıkabilir; evlerin büyüleyiciliğinden kurtulduktan sonra kendinizi üzüm bağları boyunca uzanan patika yollara atabilirsiniz.

Doğa ve mimari tutkunuysanız; Alsas güzergahı boyunca uzanan köyler ve kasabalar tam size göre! Bisikletinizi hazırlayın ve düşün yollara!

Alsas Şarap Yolu rotasının Colmar, Eguisheim, Riquwihr, Strasbourgh kasabalarını ve şehirlerini Avrupa Rüyası otobüsle Avrupa turu ile gezebilirsiniz.

Yorum yok

YORUM BIRAKIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.