Avrupa Rüyası Otobüsle Avrupa Turu
 

Amsterdam En Fotojenik Noktalar

Amsterdam, Avrupa’nın ve neredeyse de dünyanın en fotojenik şehri. Şirin mimarisi, pitoresk mahalleleri ve harika kanallarıyla yaşayan bir kartpostalı andıran Amsterdam, her seyahat severin instagram hesabında olmazsa olmaz bir Hollanda kenti. Amsterdam, tüm instagram takipçilerinden beğeniler kazanmak için bolca fırsat sunuyor.Kentin dört bir yanı birbirinden güzel kareler yakalamak için benzersiz olduğundan, adres konusunda seçim yapmak zor olabilir. Bu nedenle, Avrupa Rüyası’nın otobüsle Avrupa turu sırasında, Amsterdam’ın en fotojenik noktaları konusunda yardım almakta fayda var. Artık bundan sonra, doğru filtreyi seçmek size kalıyor!

Amsterdam’ın En Fotojenik Noktaları1.Damrak

Amsterdam kanallarının en popüler yerleşim yeri olan Damrak, Merkez Tren İstasyonu’ndan Dam Meydanı’na doğru yürürken fotoğrafını çekeceğiniz ilk kanal karelerinden biri olabilir. Burada renkli binalar, camsı bir tabakanın üstünde mucizevi bir şekilde yüzüyormuş gibi görünüyorlar. Amsterdam’ın en fotojenik noktalarından biri ile ilk karşılaşmanızı kutlayın! 

Amsterdam’ın En Fotojenik Noktaları

2.Brouwersgracht

Amstel Nehri belki de Amsterdam’ın en önemli doğal noktası. Rembrandtplein’ı Waterlooplein’a bağlayan Blauwbrug (Mavi Köprü) üzerine tripotunuzu yerleştirmişken, Amstel’in tüm ihtişamıyla kentin silueti ile kucaklaştığı kareler yakalayabilirsiniz. Köprünün ortasında, görkemli Hermitage Müzesi ve size bitişik muhteşem Hollanda Ulusal Balesi ve Opera Binası ile birlikte bir selfie alın. Daha uzaklarda ikonik Magere Brug’u (Skinny Bridge) göreceksiniz. Gerçekten de bu noktada tüm perspektiflerden, harika bir çerçeveye sahip olabilirsiniz!

Amsterdam’ın En Fotojenik Noktaları

3.Vondelpark

Vondelpark’taki fotojenik noktaların sayısı, kesinlikle çok fazla. Park, şaşırtıcı derecede güzel çayırlar, bisiklet yolları ve etkileyici gölleriyle ünlü. Bu doğa harikasından başka, park aynı zamanda, önde gelen modernist mimarlar H.A.J. tarafından tasarlanan “Blauwe Theehuis” de dahil olmak üzere birçok hoş kafe de barındırıyor.

Amsterdam’ın En Fotojenik Noktaları

 4.Keukenhof

Mart ayı sonu ile mayıs ayı sonu arasında Amsterdam’da olursanız ve güneşli havaları yakalarsanız, mutlak surette Keukenhof Bahçeleri’ni ziyaret edin! Lalelerle dolu eşsiz bir bahçe olan Keukenhof, dünya çapında ünlü. Oraya ulaşmanın en kolay yolu, Shiphol Havalimanı’ndan hareket eden otobüslere binmek.

Amsterdam’ın En Fotojenik Noktaları

5.Zaanse Schans

Elbette bir Amsterdam seyahati, asla kentin çevresindeki şirin kasabaları görmeden tamamlanmış olmaz! Kentin en gözde turistik merkezi olan Zaanse Schans’de müthiş manzaralar eşliğinde sevimli yel değirmenlerini fotoğraflayabilir ve harika bir gün geçirebilirsiniz. Buraya ulaşmak için Amsterdam Merkez İstasyonu’ndan Zaanse Schans trenine binmeniz ve Koog-Zaandijk durağında inmeniz yeterli!

Amsterdam’ın En Fotojenik Noktaları

6.Museumplein

Rijksmuseum, Van Gogh Müzesi ve Stedelijk’in yanı sıra Museumplein de “I Amsterdam” harflerine ev sahipliği yapması ile ünlü bölge. Amsterdam’a gelen her seyahat severin ilk yapması gerekenlerden biri de kesinlikle bu yazının önünde bir selfie alıp instagram hesabına yüklemek! Eğer bir türlü bunu yapacak zaman bulamadıysanız, Schiphol Havalimanı’ndaki “I Amsterdam” yazısını yakalamayı unutmayın.

Amsterdam’ın En Fotojenik Noktaları

 7.Dam Meydanı

Nieuwe Kerk, Kraliyet Sarayı ve Ulusal Anıt’ın yer aldığı Dam Meydanı, aynı zamanda Amsterdam’ın merkezi olarak kabul ediliyor. Meydanın mimarisi, Hollanda’nın Altın Çağ tasarımının ve 20. yüzyıl Neo-Klasikizminin de aralarında bulunduğu Amsterdam’ın tarihinin önemli dönemlerini yansıtıyor. Bu meydan Amsterdam’ın en fotojenik noktalarından biri.

Amsterdam En Fotojenik Noktalar Bonus: Brouwerij ‘t IJ

Amsterdam’ın en ünlü yel değirmeni Molen de Gooyer’ın altında yer alan bir bira fabrikası olan Brouwerij ‘t IJ, arkadaşlarınızla arkadaşlarınızla buluşmak için mükemmel bir yer. Bira fabrikası, susuzluğunuzu gidermesinin yanı sıra, kentin doğusundaki Lozingskanaal ve Nieuwevaart arasında bulunduğundan yel değirmeninin yüksekliği sayesinde, muazzam bir fotoğraf noktası!

Avrupa Rüyası turları ile ziyaret edebileceğiniz Hollanda’nın başkentinde Amsterdam’ın en fotojenik noktaları listesini not etmeyi unutmayın!

Yorum yok

YORUM BIRAKIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.