Avrupa Rüyası Otobüsle Avrupa Turu
 

Avrupa Turunda İşinize Yarayacak Instagram İpuçları

Tüm dünyada insanlar tarafından en çok kullanılan akıllı telefon uygulamalarından biri olan Instagram, günlük hayatın stresinden uzaklaşmak için tercih edilen yöntemlerden biri haline geldi. Her sene “seyahat” temalı hashtaglerin zirvelerde olması, bu bakımdan çok da şaşırtıcı değil. İşin içine biraz macera da girince Instagram kullanıcılarının tam da istedikleri ortam oluşuyor. Seyahatlerinizde fotoğraf paylaşarak Instagram takipçilerinizi arttırmak istiyorsanız, burada öğreneceğiniz 10 ipucu daha önce denenip başarılı olduğu için hayli faydalı. İşte Avrupa turunda işinize yarayacak instagram ipuçları!

gezgin-instagram-seyahat

Az bilinen bir şey yapın

Instagram’a ayda 800 milyon kişi katılıyor. Sizin de aralarında olacağınız seyahat içeriği üretenler grubu, hali hazırda yaptıkları işlerden dolayı her daim sizden yukarıda olacaklar. Aralarından sıyrılabilmek için instagram’da daha küçük bir topluluğa hitap edebilecek bir seyahat türü yaratabilir ve onlara yönelik paylaşımlar yapabilirsiniz. Bu şekilde hem daha fazla öne çıkarsınız hem de daha fazla etkileşim almış olursunuz.

Anı yakalamayı öğrenin

“Bir fotoğraf bin sözcüğe bedel sözü” en çok da instagram için söylenmiş sanki! İyi bir fotoğraf karesi yakalayıp takipçilere bu fotoğrafın hikayesini yazabilirsiniz. Hikâye anlatma konusunda iyiyseniz de bu durumu çok daha güçlendirip tek bir fotoğraftan daha büyük bir hikâye çıkarabilirsiniz.

gezgin-instagram-seyahat-1

Fotoğraf düzenleme konusunda destek alın

Instagram etkileşimleri dakikalarla değil saniyelerle ölçülüyor. Bu yüzden yaptığınız paylaşımın insanların önünden akarken onları bir an için durduracak kadar çarpıcı olması gerekiyor. Fotoğraf ve video düzenleme konusunda fazla fikriniz yoksa, bu konuda oldukça uygun fiyata çalışan profesyonellerden destek alabilirsiniz. Düzgün bir şekilde yapılan fotoğraf çalışması etkileşimleri ciddi biçimde etkiliyor ve yükselmesine olanak sağlıyor.

Yüksek “gerçek takipçi sayısı” para demektir

Pazarlamacılar artık piyasanın, özellikle instagram platformunda yer alan influencerlar sayesinde çok iyi döndüğünün farkındalar. Bu da ne kadar fazla takipçiniz varsa size, o kadar iyi bir teklif sunulma şansı da var demektir. Bu işi paraya çevirmenin en önemli yolu kesinlikle yaptığınız işi takdir eden büyük bir takipçi kitlesine sahip olmaktan geçiyor.

“Instagram Story” (Hikâye) kullanarak daha fazla insana ulaşın

Kullanıcıların en çok izlediği yerlerden biri olan “Hikâye” kısmı ilk çıktığında 250 milyon kişilik bir kullanıcı sayısına ulaştı. Hikayeler hesap sahiplerine, kamera arkasında olan bitenleri gösterme imkânı da sunuyor. Aynı zamanda da istedikleri web sitelerine takipçileri yönlendirme gibi bir şansı da beraberinde getiriyor.

instagram-gezgin-seyahat-3

Analiz araçlarına para vermeniz gerekebilir

Instagram üzerinde ciddi bir kitleye ulaşmak istiyorsanız nelerin beğenilip nelerin beğenilmediğini bilmeniz gerekiyor. Özellikle de takipçilerin ne istediğini anlamanızı sağlayacak analiz uygulamalarına ihtiyacınızın olacağını gösteriyor. Uygun fiyatlara ulaşılabilen bu araçlar size hangi saatlerde takipçilerinizden en fazla etkileşimi alabileceğiniz gibi çok önemli bilgileri sağlıyor. Ayrıca hedef kitlenizin en çok ilgisini çeken konuları da size sunarak hareketlerinizi doğru yöne çevirmenize de yardımcı oluyor.

Kaliteli ekipman seçin

Geçtiğimiz günlerde yapılan bir araştırma sonucunda ünlülerin büyük kısmının instagrama yükledikleri fotoğrafların akıllı telefonlarla çekilmediği ortaya çıktı. Ünlü hesapların, telefonlar yerine kaliteli dijital kameralar kullandıkları belirtildi. Eğer sizin amacınız da büyük bir çoğunluğa hitap etmekse, orta düzeyde bir kamera alarak fotoğraf ve videoları bu ekipmanlarla çekip instagrama yükleyebilirsiniz.

Trendleri takip edin ve gündemi yakalayın

Instagram hesabınızın içeriği konusunda stratejinizi belirlerken gündem maddelerini takip etmeyi asla unutmayın ve bunlarla ilgili içerikleri de sık sık girin. İnsanlar gündemin aktif konularına hâkim olduklarından takip ettikleri kişilerin de bu konuda fikirlerini ve paylaşımlarını da önemseyeceklerdir.

gezgin-seyahat-instagram

Instagram hesabınızı öne çıkarmaya çalışın

Her türlü medya organında çıkan hesaplar diğerlerine nazaran çok daha hızlı bir şekilde büyüyor. Örneğin Murad Osmann’ın instagram hesabı birçok gazete ve dergide mutlaka takip edilmesi gereken seyahat hesapları arasında gösterildi. İşte bu yüzden şu an milyonlarca takipçisi olduğunu unutmayın!

Eğer bir fotoğraf tutkunuysanız ve Avrupa Rüyası’nın otobüsle Avrupa turuna katılmayı düşünüyorsanız, instagram hesabınızı büyütmeyi ve hatta bundan para kazanmayı düşünebilirsiniz. Bunun için denenip başarılı olmuş instagram tüyoları almayı deneyebilirsiniz. Yola çıkmadan önce Avrupa turunda işinize yarayacak instagram ipuçları yazısına göz atmayı unutmayın.

Yorum yok

YORUM BIRAKIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.