Avrupa Rüyası Otobüsle Avrupa Turu
 

Avrupa’da Kış Festivalleri II

İşte Avrupa’da Kış Festivalleri listesinin devamı!

Avrupa’da Kış Festivalleri II

6.Altitude Comedy Festival, Mayrhofen, Avusturya

Her kış Mayrhofen’in güzel kayak merkezi Tyrolean, kayak pistlerinin adrenali ile dünyanın en büyük komedyenlerini bir araya getiren Altitude Komedi Festivali’ne ev sahipliği yapıyor. Muhteşem stand-up ve müzikal komedi, gece geç saatlere kadar partileri ve harika atmosferi ile mükemmel kayak ve snowboard keyfi katılımcıları bekliyor. Mükemmel kayak pistinin yanı sıra, muhteşem stand-uplar, müzikal komediler, gece geç saatlere kadar süren partiler ve harika atmosferi de deneyimleyeceksiniz. Etkinlik tarihi ile ilgili http://www.altitudefestival.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Avrupa’da Kış Festivalleri II

7.Ljubljana Dragon Carnival, Slovenya

Her yıl kutlanan “Shrove Cumartesi” gününde, Ljubljana’nın eski şehir merkezi, dans, kukla gösterileri ve maskeli karakterlerin renkli geçitleriyle canlanıyor. Shrovetide Karnavalı olarak da bilinen Ljubljana Dragon Karnavalı, ülkenin eşsiz Shrovetide geleneklerine bir bakış açısı sunan mükemmel bir kültürel deneyim. Ejderha Festivali 2019 Şubat ayında gerçekleştirilecek.

Avrupa’da Kış Festivalleri II

8.Fête du Citron, Menton, Fransa

Her yıl şubat ayında, Fransız Rivierası’nda güzel bir sahil kasabası olan Menton, Fête du Citron’a (Limon Festivali) ev sahipliği yapıyor. Bu keyifli etkinlik, turunçgil meyvelerinden yapılan muhteşem yaratımların olduğu bir dizi sergi ve geçitten oluşuyor. En göz alıcı gösterilerinden bazıları Jardins Biovès’te görülebilir. Limon Festivali bu yıl 16 Şubat-3 Mart 2019’da gerçekleştirilecek.

Avrupa’da Kış Festivalleri II

9.Up Helly Aa, Lerwick, İskoçya

Avrupa’nın en büyük ve en muhteşem ateş festivallerinden biri olan Up Helly Aa, her yıl ocak ayının son salı günü, İskoçya’nın Shetland Adaları’nın ana limanı olan Lerwick’te gerçekleşiyor. Bu olağanüstü etkinlik, bölgenin Viking mirasını geleneksel müzikle ve çarpıcı meşalelerle aydınlatılmış alaylarla kutluyor. Gösteri, 1.000’den fazla kostümlü “guizer”in geleneksel bir Viking yelkenlisinin içine yanan meşaleler atmasıyla son buluyor.

Avrupa’da Kış Festivalleri II 10.Carnival of Binche, Belçika

UNESCO İnsanlığın Sözlü ve Somut Olmayan Mirası Başyapıtları arasında yer alan Binche Karnavalı, sıra dışı sokak gösterileriyle ziyaretçileri ağırlıyor. Üç gün boyunca, 1000’den fazla Gilles (garip maskeler ve kostümler giyen yerel adamlar), Binche’nin büyüleyici orta çağ sokaklarını gezmekte, davul sesiyle dans etmekte ve iyi şans getirmesi için kalabalığa portakal atmaktalar! Festival bu yıl 3-5 Mart 2019 tarihleri arasında düzenleniyor.

Bonus: Edinburgh’s Hogmanay, İskoçya

Dünyanın en ünlü Yeni Yıl festivallerinden biri olan Hogmanay, her yıl 31 Aralık’ta İskoçya’nın Edinburgh kentinde düzenleniyor. Dünyanın dört bir yanından 140.000’in üzerinde katılımcı, canlı sokak partileri, konserler ve kutlamalara katılmak için buraya geliyor. Şehir merkezi boyunca devam eden şaşırtıcı meşale geçidini, bahçelerde yapılan geleneksel konserleri ve dünyanın en büyüklerinden olduğu kabul edilen yeni yıl havai fişek gösterisini kaçırmayın!

Avrupa’da Kış Festivalleri listesine göz atıp şimdiden yol ve konaklama rezervasyonlarınızı yapabilir, festival biletlerine erkenden ulaşabilirsiniz. İyi eğlenceler!

Yazar: Peril Cantürk Hepşen

Yorum yok

YORUM BIRAKIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.