Avrupa Rüyası Otobüsle Avrupa Turu
 

Avrupa’nın En İyi 5 Vegan Restoranı

Alternatif bir diyete sahip olanların size söyleyeceği gibi, dünyayı neleri yiyebileceğine dair sınırlarla zorlamak zor olabilir. Ancak, Avrupa’nın her yerindeki restoran ve kafeler, tamamen ya da çoğunlukla vegan dostu olan lezzetli, ağız sulandıran menülerle dolu. İşte Avrupa’nın en iyi 5 vegan restoranı!

L’Arpege, Paris

30 yıllık bir geçmişe sahip L’Arpege, bir restorandan ziyade bir Paris kurumu haline gelmiş. Ünlü şef Alain Passard, son yirmi yıldır üç Michelin yıldızıyla ünlü L’Arpège’ye yeni fikirler getirmeye devam ediyor. 2001 yılı itibarı ile sebze, restoran menüsünün en önemli parçası haline geldi ve bir yıl sonra restorana taze malzemelerle ikram etmek için bir sebze bahçesi kuruldu.

vegan-restoranlar

Tian, Viyana

Viyana’da yer alan Michelin yıldızlı Tian’da, tabaklarının arkasında bir felsefe yatıyor. Tamamen vejetaryen olmanın yanı sıra, bölgesel tedarikçilerden sadece mevsimlik ürünler sunan bir menüye de sahip. Menüsü en son 2016’da Sommelier Ödülüne layık görülen mekânın, bir kadeh şarapla yiyebileceğiniz neredeyse 10 seçeneği bulunuyor.

Lucky Leek, Berlin

Berlin’deki Lucky Leek (Şanslı Pırasa), dünyada Michelin rehberine dahil olan birkaç vegan restoranından biri. Gururlu baş aşçı Josita Hartanto, her yemeğin sağlık ve tazelik ile çiçek açtığı renkli bir menü oluşturmak için tutkusunu ve yenilikçi yaklaşımını getirdi. Menüden alakart seçenekler arasından seçim yapabilirsiniz.

vegan-restoranlar

Etnosvet, Prag

Prag’da Etnosvet, aralarından seçim yapabileceğiniz en iyi vejetaryen ve vegan restoranlarından biri. Aslında, vegan yiyeceklerin sıkıcı olduğu mitini tamamen yok eden Etnosvet’de yaratılan her yemek çarpıcı bir karışım. Aynı zamanda hem lezzetli hem de görsel olarak hoş sunuma sahip yemekler arasında seçim yapmakta zorlanabilirsiniz. Etnosvet’te Rice Noodles Pad Thai’den Fried Sushi’ye ve hatta bir Portobello Burger’e kadar her şeyden oluşan bir menü ile şımartılıyorsunuz.

Haus Hiltl, Zürih

Zürih’teki Haus Hiltl, 19. yüzyılın sonundan beri faaliyet gösteren dünyanın en eski vejetaryen restoranı olma kaydını elinde bulunduran bir mekân. Restoranın günümüzde pek çok şubesi bulunmakla birlikte sahibi hevesli aşçılar için kurs veriyor.

Yorum yok

YORUM BIRAKIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.