Avrupa Rüyası Otobüsle Avrupa Turu

Avrupa’nın En İyi Eğlence Parkları

Dev dönme dolaplar, prenseslerin yaşadığı kaleler, hayalet trenler ve tabi ki roller coaster’lar! Tüm Avrupa kıtasını tek seferde gezmenin yolu olan Avrupa Rüyası’nın otobüsle Avrupa turlarına katıldığınızda, pek çok eğlence parkı arasında kafanız karışabilir. Ama en iyilerini görmek isterseniz, işte Avrupa’nın En İyi Eğlence Parkları!

1. Disneyland Paris, Fransa

Avrupa'nın En İyi Eğlence Parkları

Masalların gerçek olduğu, Avrupa’nın en ünlü eğlence parkı Disneyland Paris’te, klasik eğlenceler, şovlar ve sokak geçitleri yapılıyor. Burada korsanlarla çarpışabilir, zamanın içerisinde yolculuk yapabilir, muhteşem havai fişek gösterilerini izleyebilir ve Uyuyan Güzel sergisinde dolaşabilirsiniz. Disneyland Paris, günümüzde Avrupa’nın en iyi eğlence parklarından biri olarak kabul ediliyor.

2. PortAventura, Barselona, İspanya

Avrupa'nın En İyi Eğlence Parkları

PortAventura, Barselona’nın güneyinde Salou Tarragona’da yer alan bir resort ve tema parkı. Her yıl 4 milyon ziyaretçi ile İspanya’da en çok ziyaret edilen yeri unvanına sahip PortAventura aynı zamanda Avrupa’da en çok ziyaret edilen 6.eğlence parkı. Resortta ayrıca Costa Caribe Aqua Parkı ve dört otel de bulunuyor. Güney Avrupa’nın en büyük resortu olan PortAventura’ya 30 dakika mesafede iki havalimanı da var. Barselona ile Salou arasında giden trenin bir istasyonu da burası.

3. Futuroscope, Poitiers, Fransa

Avrupa'nın En İyi Eğlence Parkları

Açıldığından beri 46 milyonu aşan ziyaretçi sayısı ile Futuroscope en bilinen ve en sevilen eğlence parklarından biri oldu. Üstelik kendi tarzında Avrupa’da bir eşi benzeri de yok! Futuroscope biraz rahatlamak için eşsiz bir yer. 60 hektarlık yemyeşil arazisi ve sunduğu 25 orijinal deneyim ile başka hiçbir yere benzemiyor. Bu fantastik, eğlenceli ve masalsı atmosferi yaşamak herkesin hayatında bir kere yapması gereken bir şey. Baş döndüren sinemalar, kalbinizi hızlandıracak maceralar, korkutucu yerler, aklı başından alan yolculuklar, masal geceleri ve çok eğlenceli aktivitelerle her yaştan her zevkten insanı mutluluk ve heyecan ile doyurabilen bir mekân.

4. Europa Park, Rust, Almanya

Avrupa'nın En İyi Eğlence Parkları

Avrupa’nın en iyi eğlence parkları arasında gösterilen Almanya’daki en büyük tema parkı olan Europa Park, aynı zamanda Disneyland’den sonraki en büyük resort olma unvanına sahip. Almanya’nın güney batısında Freiburg ile Strasbourg arasında yer alan park 12 roller coaster’a ve en eski Alpenexpress maden trenine sahip. Özellikle roller coaster’ları ile öne çıkan parkın en büyük özelliği ise günde 50,000 kişiyi ağırlayabilecek kadar kapasitede oluşu.

5. Parc Asterix, Paris, Fransa

Avrupa'nın En İyi Eğlence Parkları

Parc Asterix meşhur çizgi film karakteri Asterix’in hikayeleri üzerine kurulmuş bir tema parkı. Paris’ten yaklaşık 35 km kadar dışarıda bulunan park 1989’da açıldı. Çok sayıdaki roller coaster’ları ile bilinen parkta özellikle Roma dönemine ve antik Yunanlara ait birçok görsel tema bulunuyordu. Günümüzde ise bu temalara Mısır da eklendi ve daha da eğlenceli bir hal almış oldu.

6. Gröna Lund, Stockholm, İsveç

Avrupa'nın En İyi Eğlence Parkları

Djurgarden Adası’nın hemen kıyısında yer alan Gröne Lund, yerinden dolayı Avrupa’nın diğer eğlence parklarına kıyasla biraz daha küçük ve ne yazık ki genişleme şansı da yok. 15 hektarlık eğlence parkında 30’dan fazla ekinlik bulunuyor ve yaz aylarında çoğunlukla konserler için kullanılıyor. Kökleri 1880’e kadar uzanan park, aynı zamanda İsveç’in en eski eğlence parkı. Avrupa’nın en iyi eğlence parkları arasında yer alan Gröne Lund’un yeri oldukça ilginç ve çevresindeki tüm binalar orijinal 19.yüzyıl evleri ve dükkanları olarak göze çarpıyor.

 7. Gardaland, İtalya

Avrupa'nın En İyi Eğlence Parkları

Gardaland İtalya’nın kuzey doğusunda yer alan ve 1975’de açılan bir eğlence parkı. İçerisinde Gardaland, Gardaland Deniz Yaşamı ve Gardaland Otel gibi bölümler bulunuyor. Garda Gölü’nün hemen yanında yer alan tüm kompleks 445,000 m2’lik bir alanı kaplıyor. Her yıl yaklaşık 3 milyon kişi tarafından ziyaret edilen Gardaland, Forbes Dergisi tarafından dünyadaki en iyi eğlence parkları sıralamasında beşinci seçilmişti. Haliyle de günümüzde Avrupa’nın en iyi eğlence parklarından biri olarak kabul ediliyor.

Avrupa Rüyası ile tek seferde tüm Avrupa kıtasını gezerken, çocukluğunuza dönmek isterseniz, Avrupa’nın En İyi Eğlence Parkları listesini yanınıza almayı unutmayın!

Yazan: Peril Cantürk Hepşen

Yorum yok

YORUM BIRAKIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.