Avrupa Rüyası Otobüsle Avrupa Turu

Barselona’nın En Güzel 7 Şehir Plajı

İspanya’nın Katalan başkenti Barselona her türden zevke hitap eden şehir plajlarına sahip bir şehir. İspanya’nın başkenti Barselona her türden zevke hitap eden şehir plajlarına sahip bir şehir. Çevresinde de geniş bir plaj yelpazesi bulunan kentte, şehir merkezinde yer alan birbirinden popüler şehir plajı var. Turistlerin ilgisini çekebilecek pek çok aktivitenin gerçekleştirildiği şehir plajları, aynı zamanda Barselona gezilecek yerler arasında da bulunuyor. İşte keyfini çıkarabileceğiniz Barselona’nın en güzel 7 şehir plajı listesi!

Barselona’nın En Güzel 7 Şehir Plajı

Barselona'nın En Güzel 7 Şehir Plajı1. Barcelonata Beach

Adıyla aynı ismi taşıyan yerde bulunan ve tartışmasız, şehrin en turistik ve en canlı yerlerinden biri olan Barcelonata Beach, harika konumuyla tam bir şehir plajı olmasının yanı sıra, kum ve denizin birleştiği en kalabalık yerlerden biri. Eğlenceleri ve deniz ürünleri restoranları, bu kadar turistik olmasına rağmen Barselonalıların bile buraya yemek yemeye gelmesini sağlıyor. Eğlence tarafında ise denizde yüzmek dışında rüzgâr sörfü, kite sörfü gibi çok eğlenceli seçenekler de var. Çok canlı ve çok ulaşılabilir olan bu plaj şehirden çok kopmak istemeyenler için muazzam bir seçim!

2. Nova Icaria Beach

Barselona'nın En Güzel 7 Şehir PlajıÖzellikle aileler ve sakin bir deneyim arayanlar için muhteşem bir seçim olan Nova Icaria 400 km uzunluğundaki kumsalıyla Barselona’nın en huzurlu plajlarından biri. Huzurlu olmasının yanında çok güzel barlara ve restoranlara sahip olmasından dolayı çok cazip bir yer olarak karşımıza çıkıyor. Barselona’nın en önemli şehir plajlarından biri olan Nova Icaria’da eğlenmek için oynayabileceğiniz pinpon masası, voleybol sahası gibi eğlence aktiviteleri de bulunuyor olması ve Olympic Park’a olan yakınlığı da burayı çok cazip kılan özelliklerin başında geliyor.

3. Ocata Beach

Barselona'nın En Güzel 7 Şehir PlajıBarselona merkezinden tren ile yarım saatlik uzaklıkta, şehrin kuzeyinde bulunan Ocata Beach huzurlu, temiz ve altın sarısı kumları ile ziyaretçilerini bekliyor. Diğer plajlar kadar kalabalık değil ancak buna rağmen muhteşem bir güzelliğe sahip. Hem lüks hem de biraz daha insanlardan uzak bir yer arıyorsanız burası sizin için olabilir. Barselona’nın birçok şehir plajında olduğu gibi burada da yeme ve içme konusunda hiçbir sıkıntı çekmiyorsunuz.

4. Bogatell Beach

Barselona'nın En Güzel 7 Şehir PlajıBogatell Beach özellikle güvenlik konusundaki tutumu ile Barselona’da en çok saygı duyulan yerlerden biri. Genellikle orta yaş ve üzeri insanları ağırlıyor olmasından dolayı nispeten çok daha sakin bir yer ve boyut olarak da 600 metre gibi diğer plajlardan çok daha küçük. Her ne kadar küçük olsa da kendi içerisinde çok güzel bir şehir plajı olmasının yanında çevredeki yeşil ile iç içe olması, uyumu, temizliği ve güvenliği ile hem turistlerin hem de yerel insanların sıkça tercih ettiği bir destinasyon.

5. Mar Bella Beach

Barselona'nın En Güzel 7 Şehir PlajıOlimpiyat oyunları zamanında yapılan çevre düzenlemesinden nasibini en çok alan yerlerden biri olan Mar Bella Plajı özellikle huzurlu olması ile öne çıkan bir şehir plajı. La Barceloneta ve Sant Sebastia’dan çok daha sakin olsa da bar ve restoran konusunda diğerleri kadar çok başarılı olduğu söylenemez. Tek eksik o gibi gözüküyor olsa da çok çeşitli su sporları ile bu eksiği kapatıyor. Mar Bella, Nova Icaria’nın iki katı büyüklüğünde ve bolca güneşlenme, spor yapma, kaykay alanı ve çok güzel de bir yürüyüş şeridi var.

6. Sant Sebastia Beach

Barselona'nın En Güzel 7 Şehir PlajıBarselona’nın en doğusunda bulunan ve 1 km uzunluğu ile sadece turistleri değil aynı zamanda şehrin sakinlerini de çeken çok keyifli ve canlı bir atmosfere sahip olan Sant Sebastian, neredeyse yılın her zamanı çok kalabalık ve özellikle yaz aylarında inanılmaz enerji dolu oluyor. Muhteşem spor aktiviteleri için imkânın sınırsız olduğu yerde voleybol ve birçok ekstrem doğa sporları yapılıyor. Bu kadar popüler olmasından dolayı yeme içme konusunda da hiçbir sıkıntı yaratmayan plaj tüm günü geçirmek için çok güzel bir yer.

7. Sitges Beach

Barselona'nın En Güzel 7 Şehir PlajıBarselona şehir merkezinden yarım saatlik bir yolculuk ile ulaşılabilen bir şehir plajı olan Sitges’in en büyük özelliği eşcinsellerin en sık geldiği yerlerden biri olması. Kumsalı çok temiz ve güzel ancak biraz gürültülü ve aşırı rüzgârlı olabiliyor. Daha sakin ve sessiz bir yer arıyorsanız kuzeydeki kilise önü daha korunaklı ve biraz daha huzurlu bir yer.

İspanya’ya doğru yola çıkarken Barselona’nın en güzel 7 şehir plajı listesine göz atmayı unutmayın.

Yazan: Peril Cantürk Hepşen

Yorum yok

YORUM BIRAKIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.