Avrupa Rüyası Otobüsle Avrupa Turu
 

Belçika’dan Hediyelik Eşya Alacaklara Tavsiyeler

Belçika’ya gelen herkesin hediyelik eşya olarak şehri anımsatacak en uygun şeyi araması çok normal zira burada yaşayanlar da başka bir yere gittiğinde bundan farklı düşünmüyor. Belçika kesinlikle yemek severler için bir ülke. Yalnızca kakao yağıyla yapılan çikolatasının yanı sıra, pralinleriyle de ünlü. Belçika’da ayrıca birçok yerel ekmek dükkânı var ve ülke, ürettiği çeşitli buğday, çavdar, yulaf ekmekleriyle de tanınıyor. Belçika bir yandan da yüzlerce çeşit birasıyla da ünlü. İlginizi çekiyorsa Brüksel’deki Bira Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Peki Belçika’da alınacak başka bir şey yok mu? Olmaz mı, işte Belçika’dan Hediyelik Eşya Alacaklara Tavsiyeler!

İşeyen Çocuk Manneken Pis

Manneken-Pis

Eyfel Kulesi’ni ya da Pisa Kulesi’ni çantanıza sığdıramayabilirsiniz ancak 55 cm boyundaki Mannaken-Pis kolaylıkla sırt çantanıza sığabilir. Bu heykelin güzel tarafı, heykelin altındaki hortum girişinden suya bağladığınızda, artık evinizde ya da bahçenizde Manneken-Pis’in orijinal bir kopyasına sahip olabileceksiniz.

belçika çikolata

Çikolata Çikolata Çikolata!

Belçika’nın baş döndüren çikolatalarını, ülkenin her yanındaki sayısız dükkânda bulabilirsiniz. Ve her dükkânda, birbirinden güzel görünüme sahip çikolatalar ve desenli paketleri aklınızı başınızdan alacak. Belçika gerçekten de fantastik bir lüks çikolata diyarı!

belçika çizgi roman

Çizgi Roman

Çizgi romanların en önemli başkentlerinden biri olan Brüksel, sanat alanında hiç de azımsanmayacak kadar hediyeliğe sahip. Yalnızca Tenten’in değil, hemen her çizgi romanı, başkent Brüksel olmak üzere ülkenin dört bir yanında bulmanız mümkün.

belçika bira bardağı

Bira Bardağı

Belçika’daki biraların hepsi birbirinden güzel ve hediye etmek istediğiniz birayı diğerinden üstün tutmak imkânsız! Ancak yapabileceğiniz bir şey daha var. Ya sadece Brüksel’de yapılmış olan oraya özel bir birayı alacaksınız ya da seçtiğiniz biranın yanında ona özel yapılmış bardağını da hediyenin yanına ekleyeceksiniz. Brüksel’i daha iyi ne anlatabilir ki?

belçika-speculoos

Speculoos

Sevdiklerinize, herkesin yaptığı gibi çikolata almak yerine değişiklik yapmak istiyorsanız, ülkenin muhteşem çıtır kurabiyeleri olan Speculoos’u deneyebilirsiniz. Hangisini seçeceğiniz tabi ki size kalmış ancak Maison Dandoy’u aklınızın bir köşesinde bulundurun. Zira hem paketlemesi hem görünüşü hem de lezzeti muhteşem!

“Farkındalık Yaratan” Tişörtler

Bilinçli bir turist misiniz? Uçakla seyahat ettikten sonra arkanızda bıraktığınız karbon izleri için ağaç dikiyor musunuz? Brüksel sizler için çok “farkındalık yaratan” tişörtler hazırladı. “Save water, drink Belgian beer” (Belçika birası için, suyu ziyan etmeyin) gibi. Aktivist veya doğa aşığı sevdikleriniz için hem yaratıcı hem de anlamlı bir hediye olabilir.

Avrupa Rüyası EKO ve PLUS ile ziyaret edebileceğiniz Belçika’dan olmazsa olmaz buzdolabı magneti almayı unutmayın. Dünyanın her yerinde magnetler büyük bir gururla buzdolaplarının üstlerini süslüyor. Brugge’de de genellikle çiçekli halı desenleri veya geleneksel mimari binaların cephelerinin magnetleri, ülkeye özgü olanlar arasında.

Yorum yok

YORUM BIRAKIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.