Avrupa Rüyası Otobüsle Avrupa Turu
 

Bratislava Gezi Rehberi

Hem Avusturya’ya hem de Macaristan’a sınırı olan Slovakya’nın başkenti Bratislava, dikkat çekici ve önemli yerlere sahip. Slovakya’nın başkenti Bratislava gezi yapmayı planlıyorsanız; şehrin sokaklarında tarihi Eski Belediye Binası’ndan modern UFO Köprüsü’ne yapılacak yürüyüşü ihmal etmeyin. Bratislava’yı merak edenler için, işte Bratislava gezi rehberi! Tuna Nehri kenarındaki diğer Tuna şehirleri için tıkla!

Bratislava’ya yapılacak hiçbir ziyaret, tüm bu ilgi çekici yerlere girmeden tamamlanmış sayılmaz. Bazıları ücretsiz giriş yapabilir, bazıları ise küçük bir giriş ücreti alır ve indirim kartlarını kabul eder. Ancak en iyi öneri Bratislava CARD’ı satın almak. Sadece Bratislava gezi ücretsiz seyahat etmenize izin vermekle kalmaz, aynı zamanda kart size birçok avantaj ve indirim sunar.

Bratislava Gezilecek Yerler

Bratislava Kalesi

Eski yöneticiler koltuğu, bugün Bratislava’nın simgesi ve Tarih Müzesi koltuğu. Kraliyet taç giyme mücevherlerinin biriktirildiği 47 metre yüksekliğindeki taç kulesinden şehir ve komşu ülkelerin harika bir manzarası var.
Giriş = 10 €

* Bratislava KART’a %20 indirim

St. Martin Katedrali - Bratislava
St. Martin Katedrali – Bratislava

St.Martin Katedrali

15. yüzyıldan kalma üç nefli bir Gotik kilise ve eski taç giyme töreni. Katedral kulesinin tepesine 85 metre yükseklikte sabitlenmiş ve 150 kg ağırlığındaki taç giyme taçının yaldızlı bir kopyası, bu görkemli yaşı hatırlatıyor.

Old Town Hal

Şehrin eski hükümeti, 1868’den bu yana Slovakya’daki en eski müze olan Bratislava Şehir Müzesi’nin koltuğu. 45 metre yüksekliğindeki kuleye çıkan dar merdivenlerden çıktıktan sonra, Old Town’un güzel panoramik manzarasını ödüllendireceksiniz.
Giriş = 5 €

* Bratislava KART’a %100 indirim

Primate-Sarayı-Bratislava
Primate-Sarayı-Bratislava

Primate’nin Sarayı

Napolyon’un Austerlitz Muharebesi’nde Fransız ve Avusturyalı imparatorların temsilcileri arasında kazandığı zaferden sonra Pressburg Barış’ının imzalandığı 18. yüzyılda inşa edilen bir Klasikci saray. Saray, 17. yüzyıldan kalma altı İngiliz halısı koleksiyonundan oluşan bir galeriye ev sahipliği yapıyor ve aynı zamanda Bratislava Belediye Başkanı’nın koltukları olarak da hizmet veriyor.
Bratislava Şehir Galerisi’ne giriş 3 €
* Bratislava Card City & Region ile% 20 indirim

Michale’s Gate

Şehir sur sisteminin korunmuş tek kapısı 14. yüzyıla kadar uzanıyor. 51 metre yüksekliğindeki kulenin üst terası, Bratislava Kalesi ve Eski Kent’in büyüleyici manzarasını sunmaktadır. Kule Silah Müzesi’ne ev sahipliği yapmaktadır.
Giriş = 4, 50 €
* Bratislava CARD ile %100 indirim

Grassalkovich Sarayı - Bratislava
Grassalkovich Sarayı – Bratislava

Grassalkovich Sarayı

18. yüzyıldan kalma bir Rokoko yazlık sarayı, zengin sosyal hayatıyla tanınırdı ve burada ünlü bir besteci Joseph Haydn da burada sahne aldı. 1996’dan beri Slovak Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı olarak görev yapmaktadır.

Blue Kilisesi

20. yüzyılın başında Art Nouveau tarzında inşa edilen St. Elizabeth kilisesi, çoğu zaman mozaik kullanımıyla detaylara dikkat edilerek yapılan cephesinin mavi rengiyle dikkat çekiyor. Düğünler ve vaftizler için popüler bir yer.

Slavin - Bratislava
Slavin – Bratislava

Slavin

Orta Avrupa’daki en büyük savaş anıtı, şehir silüetinin baskın özelliklerinden biri olan 52 metre yüksekliğiyle. II. Dünya Savaşı’nda Bratislava’nın kurtuluşu sırasında ölen 6845 askerin Sovyet ordusunun mezarlık alanıdır.

Synagogue

Sinagog, 1923 – 1926’da mimar Artur Szalatnai-Slatinský’nın planlarına göre Kübist tarzda inşa edildi. Yahudi Topluluk Müzesi’nin daimi sergisi üst kata kurulmuştur ve yaz sezonunda halka açıktır.

Bratislava Ufo Gözlem Köprüsü

UFO Gözlem Kulesi

Kentin muhteşem manzarasına ve 100 km’ye kadar görüş mesafesine sahip 95 metre yükseklikte SNP Köprüsü’nün dikmesi üzerinde benzersiz bir gözlem güvertesidir.
Giriş = 7,40 €
* Bratislava KART’a %25 indirim

Yorum yok

YORUM BIRAKIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.