Avrupa Rüyası Otobüsle Avrupa Turu
 

En Fotojenik Amsterdam Kanalları

İşte Avrupa Rüyası’nın otobüsle Avrupa turları sırasında ziyaret edebileceğiniz Amsterdam’da, bol bol fotoğraf karesi yakalayabileceğiniz en fotojenik Amsterdam kanalları listesi!

Yaklaşık 90 ada ve 1.500 köprüye sahip Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da 17. yüzyılda oluşturulan üç ana kanal (Herengracht, Prinsengracht ve Keizersgracht), Grachtengordel olarak bilinen şehir etrafında eş merkezli kemerler oluşturuyor. Prinsengracht, Keizersgracht, Herengracht ve Jordaan da dahil olmak üzere 17. yüzyıldan kalma bu kanal halkası, 2010 yılında UNESCO Dünya Mirası olarak listelendi. Geleneksel mimari ve eski köprülerle çevrelenmiş bol su manzaraları, kanallarını Instagram’da en sık görülen Amsterdam manzaralarından biri haline getiriyor. Özellikle de Brouwersgracht’a Herengracht, Keizergracht ve Prinsengracht olmak üzere üç kanalı da aynı kare içerisine almanız mümkün. Gece olduğunda ise sahne bambaşka bir atmosfere bürünüyor.

En Fotojenik Amsterdam Kanalları

1.Brouwersgracht, Amstel

Amstel Nehri belki de Amsterdam’ın en önemli doğal noktası. Rembrandtplein’ı Waterlooplein’a bağlayan Blauwbrug (Mavi Köprü) üzerine tripotunuzu yerleştirmişken, Amstel’in tüm ihtişamıyla kentin silueti ile kucaklaştığı kareler yakalayabilirsiniz. Köprünün ortasında, görkemli Hermitage Müzesi ve size bitişik muhteşem Hollanda Ulusal Balesi ve Opera Binası ile birlikte bir selfie alın. Daha uzaklarda ikonik Magere Brug’u (Skinny Bridge) göreceksiniz. Gerçekten de bu noktada tüm perspektiflerden, harika bir çerçeveye sahip olabilirsiniz!

En Fotojenik Amsterdam Kanalları 

2.Magere Brug, Amstel

Amsterdam şehir merkezinde yer alan ve Amstel Nehri üzerinde bulunan açılır kapanır bir köprü olan Magere Brug, Kerkstraat (Kilise Caddesi) ile Keizersgracht (İmparatorluk Kanalı) ve Prinsengracht (Prenses Kanalı) arasını birbirine bağlıyor. Hermitage Müzesi’nin hemen dışında yer alan Magere Brug’un büyüleyici yelkenleri ve dar geçidi, şaşırtıcı derecede güzel bir siluet yaratıyor. Amsterdam’daki en romantik nokta olarak, kentin en çok fotoğrafı çekilen adreslerinden biri.

En Fotojenik Amsterdam Kanalları

3.Prinsengracht, Şehir Merkezi

Amsterdam’ın tüm güzeller güzeli kanallarının içinde Prinsengracht’ın tarihi önemi ile ayrı bir yeri var.  Çoğu 16 ve 17. yüzyıla kadar uzanan yüzlerce ikonik Hollanda evi ile çevrili Prinsengracht, bu pitoresk konut binalarının dışında, Anne Frank Huis ve Westerkerk gibi çok sayıda önemli adrese de ev sahipliği yapıyor.

Avrupa Rüyası turlarıile ziyaret edebileceğiniz Hollanda’nın başkentinde en fotojenik Amsterdam kanalları listesini not etmeyi unutmayın!

Yazan: Peril Cantürk Hepşen

Yorum yok

YORUM BIRAKIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.