Avrupa Rüyası Otobüsle Avrupa Turu
 

Günübirlik Brugge Rehberi

Avrupa Rüyası PLUS ile ziyaret edebileceğiniz Brugge, küçük bir şehir olmasına rağmen, Old Town ve çevresinde çok sayıda turistik adresin yer aldığı Belçika’nın en gözde merkezi. Orta Çağ yapıları, canlı meydanları ve güzeller güzeli kanallarıyla gönlünüzü fetheden kent, Avrupa’nın en romantik şehirlerinden biri olarak görülüyor. Bir masaldaymışsınız gibi hissettiren Brugge, pitoresk Arnavut kaldırımlı sokakları, yükselen kuleleri, tarihi kilise ve pazarlarıyla eşsiz bir kasaba.

avrupa rüyası belçika brugge

Brugge’da Keşfe Çıkalım!

1. Kuzey’in Venedik’inde bir tekne turu yapın

Kuzey’in Venedik’i olarak da bilinen Brugge’da, üzerinde tekne ile gezip görebileceğiniz harika kanallar bulunuyor. Haliyle tekne turu yapmak şehri görmek için en mantıklı ve en uygun seçenek. Huidenvettersplein‘den bineceğiniz kanal turları 30 dakika sürüyor.

avrupa rüyası brugge French Fries

2. Öğle yemeğinde mayonezli patates kızartması yiyin

Brugge’e geldiğiniz zaman yemeden kaçamayacağınız tek yiyecek mayonezli patates kızartması! İngilizce’de “French Fries” olarak çevrilmiş olsa da bu enfes lezzetin halen Fransa’ya mı yoksa Belçika’ya mı ait tartışması devam ediyor. Hemen her yerde görebileceğiniz dükkanlardan alabileceğiniz French Fries’ı dilerseniz de tatlı bir rekabet izlemek için meydandaki Belfry’nin önünde birbiriyle yarışan iki patates kızartması tezgahından da alabilirsiniz.

avrupa rüyası brugge Hof de Jonghe

3. Koyunların dolaştığı Hof de Jonghe’u ziyaret edin

Brugge’de görebileceğiniz en ilginç yerlerden biri de koyunların parkı olarak bilinen Hof de Jonghe. Tarihi şehir merkezinin kuzeyinde yer alan ve bulması biraz zor olan Hof de Jonghe’a gittiğinizde karşınızda yemyeşil bir alan ve bir sürü koyun göreceksiniz. Ücretsiz alabileceğiniz USE IT haritalarını kullanırsanız, parkı kolaylıkla bulabilirsiniz.

avrupa rüyası brugge Bruges Belfry

4. Muazzam kent manzarası için Bruges Belfry’e tırmanın

Tam meydanda bulunan bir Orta Çağ çan kulesi olan Brugge Belfry, Brugge’de görülmesi gereken yerlerin başında geliyor. 336 basamaklı merdivenini tırmandığınızda şehrin panoramik görüntüsü nefesinizi kesecek. Bu kulenin en ilginç özelliği de simetrik olarak tam 1 metre kadar doğuya yatık olması.

avrupa rüyası brugge Markt

5. Rengarenk Markt boyunca yürüyün

Tam anlamıyla büyüleyici bir ortama sahip Markt’ta olabildiğine güzel binalar renk cümbüşü için birbiriyle yarışıyor! Bu bölgede güzel bir kafe bulup kahvenizi yudumlarken bu manzara karşısında demlenmeniz çok zor olmayacak!

avrupa rüyası brugge Zeebrugge

 6. Knokke ve Zeebrugge’de akşam güneşini yakalayın

Eğer yaz aylarında Brugge’e geldiyseniz mutlaka bir bisiklet kiralamanız ve plaja doğru pedallamanız gerekiyor. Kesinlikle görülmeye değer Knokke ve Zeebrugge Plajlarını bulmakta zorlanırsanız insanlara sormaktan çekinmeyin.

Bonus: Belçika çikolatası ve waffle yiyin!

Belçika’nın çikolata yapımı konusunda inanılmaz tarihe sahip kenti Brugge’de o kadar fazla çeşitten damak tadınıza en uygun olanı nasıl seçeceğiniz konusunda kafa karışıklığı yaşayabilirsiniz. Belçika Waffle’ı ise, klasik bildiklerinizden daha büyük ve içine koyabileceğiniz ek malzemelerin de yine bolca olduğunu aklınızda bulundurun!

Belçika‘nın kuzey kesimindeki Flanders’da bir kasaba olan ve Kuzey’in Venedik’i olarak bilinen Brugge, Avrupa’nın en güzel kartpostal durağı. Avrupa Rüyası ile bu eşsiz turistik yerleşimi doyasıya gezmenin keyfini çıkarın!

Yazan: Peril Cantürk

Yorum yok

YORUM BIRAKIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.