Avrupa Rüyası Otobüsle Avrupa Turu
 

Lime Nedir? Uygulama Nasıl Kullanılır? Lime Nasıl Kiralanır?

Lime kiralama Avrupa da oldukça yaygın bir araç ama son zamanlarda Türkiye’de de kullanılıyor. Kimileri için hayat kurtarıcı bir uygulama diyebiliriz. Kısa mesafelerde trafiksiz ve seri ulaşım için birebir diyebiliriz. Ayrıca keyfi olarak da bunu kullanabilirsiniz gezmek için.

İstanbul’da genellikle Kadıköy-Caddebostan sahil hattında kullanılırken gördüğüm bir araç. Aslında bu tarz girişimler farklı isimlerle mevcut. Tamamen yerli bir üretim olan Martı da aynı hizmeti vermekte ve Türk girişimciler tarafından yapılmıştır. Ama biraz pahalı olduğunu belirtebiliriz. Hem çeşitlilik iyidir. O yüzden Lime uygulamasın da Türkiye pazarında olması güzel. Lime ayrıca şuradan avantajlı dünyanın birçok yerinde kullanabileceğiniz bir uygulama. Avrupa’da Amerika’da Çin’de yani aklınıza neresi gelirse.

Lime girişimi kısa mesafelerde insanları toplu taşımadan veya araçlardan kurtararak ve trafiğe de takılmadan hızlı bir şekilde gideceği yere ulaştırmayı hedefliyor. Bunun için elektrikli bisiklet ve scooter araçlarını paylaşım şeklinde kiralıyor.

lime-nasıl-kiralanır

Lime Nasıl Kiralanır?

Yeşil rengi tema olarak belirleyen Lime araçlarına GPS ve 3G modülleri yerleştirmiş. Mobil bir uygulama üzerinden kullanıcı kendisine en yakın Lime noktasını görebiliyor. Tercihe göre scooter veya bisiklet seçerek kilidini açıyor. Kilit 1€ ödeyerek açılıyor ve 30 dakika sürüş imkânı sunuluyor. Telefonunuz markasına göre ya App Store’dan ya da Google Play’den indirebilirsiniz hemen çok kolay bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz.

Ayrıca aracı istediğiniz yere de bırakabiliyorsunuz illa aldığınız yere bırakmak zorunda değilsiniz. Zaten uygulamayı kullandığınız da haritadan size en yakın araçları gösteriyor. Kullanmadan önce sadece şarj durumlarına dikkat edin malum elektrikli bisiklet ya da scooter bunlar dolayısıyla gideceğiniz yere varamadan şarjı bitip yolda kalabilirsiniz.

Yorum yok

YORUM BIRAKIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.