Avrupa Rüyası Otobüsle Avrupa Turu
 

Otobüsle Avrupa Turu Seyahatlerinizi Kolaylaştıracak 10 Yararlı Bilgi

Birçok kişi seyahat etmeyi çok sever. Tatil amaçlı seyahatler, iş amaçlı seyahatler, otobüsle Avrupa turu, kültür gezileri gibi bir çok nedenden dolayı seyahat edebiliriz. Tüm bu yöntemlerden otobüsle Avrupa turu ile seyahat ederken bu seyahatimizi kolaylaştıracak birkaç ipucu olsa hiç fena olmaz dediğinizi duyar gibiyim. Durum  böyle olunca bakalım biz size verdiğimiz ipuçları ile ne kadar yardımcı olabileceğiz.

1-) UYGUN FİYATA SEYAHAT ETMEK

Eğer acil bir durumda kalıp yetişmeniz gerekli bir yere seyahat etmiyorsanız önceden seyahatinizi ayarlamak maddi hatta manevi olarak sizin işinizi kolaylaştırır. Önceden yapılan planlar hem doğru seçeneği seçmek için hem de aynı yere daha fazla ücret ödememek açısından her zaman kazandırır. Eğer bir tatil seyahatine çıkacaksanız, en az ücretle bu ulaşımı sağlamak hepimizin isteyeceği bir şey. Bunun için çok önceden ve sürekli takipte olmak, özellikle uçakla seyahat edecekseniz uçuşları takip edip en uygun günlere denk getirmek sizin elinizde.

2-) KALACAK YER SEÇİMİNİ İYİ YAPMAK

Uygun fiyatlı gideceğiniz bir seçenek buldunuz ama gittiğinizde nerede kalacaksınız sorusu kafanızda belirdi. Bu seçimi de uygun bir şekilde yapmak bütçenizi rahatlatacaktır. Güzel yerleri uygun fiyatlara alabilmeniz seyahatinizde kafanızın rahat olmasını sağlar.

3-) HAVA DURUMUNA ÖNCEDEN BAKMAK

Bavulunuzu hazırlamadan dikkat edeceğiniz en önemli husus gideceğiniz yerin hava durumuna göre kıyafet seçiminde bulunmanızdır. Bu durum hem hava durumuna uygun giyinmenizi hem de gereksiz yükten kurtulmanızı sağlar.

4-) BAVULUNUZU DOĞRU HAZIRLAMAK

Bavulunuzu doğru hazırlamak, seyahatinizde size büyük ölçüde kolaylık sağlayacaktır. Gideceğimiz yere göre kıyafet seçmek ve bu seçimleri kombin yapmak fazlalık götürmenizi engelleyecek,  dolayısıyla bavulunuzu gereksiz şişkinlikten kurtarmış olacak ve bavulunuzu gerektiğinde rahatlıkla taşımanıza yardımcı olacaktır. Kim taşıyamayacağı kadar ağır bir bavul ister ki?

5-) RESMİ EVRAKLARIMIZI YANIMIZA ALMAK

Resmi evraklarınızı yanınızda mutlaka bulundurmalısınız. Yurtdışı gezinize çıkarken kimlik, pasaport, harç pulu; yurt içinde kendi aracınızsa ruhsatınız ve aracınızı diğer bütün belgeleri sizi zor durumlardan kurtarır.

En uygun fiyata otobüsle Avrupa turu yapabilmek, Avrupa Rüyası ile mümkün

6-) SEYAHAT EDECEĞİNİZ YER İLE İLGİLİ BİLGİ TOPLAMAK

Gideceğiniz yeri belirlediniz, ucuz uçuşları takip ettiniz, şimdi sıra geldi gideceğiniz yer ile ilgili bilgi toplamaya. Eğer gideceğiniz yer hiç gitmediğiniz yabancı bir yer ise internetten ön bir araştırma ile bilgi toplamalısınız ki gittiğinizde rahat edin. Seyahat ederken de sürekli kafanızda “İnince ne yapacağım, nereye gideceğim?” düşüncesi içinizi kemirmesin.

7-) NEREDE NE YENİR, NEREDEN NE ALINIR ÖĞRENMEK

En sevdiğim bölüme mi geldik nedir !? O kadar güzel bir yer seçtik gezmek için, nerede ne yenir öğrenmesek olur mu? Karmakarışık bir gezi yapacağınıza, nerede ne yenir öğrenmek, alışverişlerinizi için lokasyonlar saptamak emin olun sizi ve yolculuğunuzu zevkli kılacaktır.

😎 GİDECEĞİMİZ YERİN ACİL DURUM NUMARALARINI ÖĞRENMEK

Özellikle yurtdışına seyahat edecekler için acil durum numaraları çok önemlidir, es geçmeyin derim.

9-) YURTDIŞINA ÇIKIYORSANIZ PARA BİRİMİNİZE GÖRE HESAP YAPMAK

Eğer yurtdışına gidiyorsanız, bizim para birimimiz ile gideceğiniz yer para biriminin değeri aynı olmayacağından ona göre hesap yapmanız sizin ve cebiniz için iyi olacaktır.

10-) TEK BAŞINIZA SEYAHAT ETMEMEK

Bilmiyorum herkes benim gibi mi düşünüyordur ama bana kalırsa tek başına seyahat etmemek seyahatinizi kolaylaştırır. Bu mecburi bir seyahat değilse mümkün olduğu kadar arkadaş seçip gidin derim. Böylece hiç sıkılmaz hatta seyahatinizin nasıl geçtiğini bile anlamazsınız. Farklı düşünenler de vardır elbette. Onlar da zaten yalnız seyahat etmekten  hoşlandıkları için sıkıntı çekmeyeceklerdir seyahatlerinde.

Yorum yok

YORUM BIRAKIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.