Avrupa Rüyası Otobüsle Avrupa Turu
 

Otobüsle Avrupa Turuna Çıkmadan Önce İzlemeniz Gereken Filmler

Otobüsle Avrupa turuna çıkmak, hemen hemen herkesin hayatında en az bir kez gerçekleştirmek istediği seyahatler arasında yer almaktadır. Ancak Avrupa’nın doğası, kültürü ve tarihi ile eşsiz şehirlerini gezip görmeden önce, Avrupa kentlerinde çekilmiş filmleri izlemenizde büyük yarar vardır. Avrupa Rüyası ile tura çıkmadan önce izleyeceğiniz filmler sayesinde, Avrupa kentlerinin; kültürü, tarihi ve sokaklarını tanıma fırsatı bulabilirsiniz.

The Fault in Our Stars (Amsterdam)

Türkçe’ye “Aynı Yıldızın Altında” adıyla çevrilen film, özgürlükler şehri olarak da bilinen Amsterdam’da çekilmiştir. Film birbirine âşık, kanser hastası iki gencin hayallerini gerçekleştirmek için Amsterdam’ı ziyaret etmesini konu ediniyor. Âşık çift; şehrin sokaklarını, müzelerini ve kanallarını geziyor ve acılarını, mutluluklarını birlikte yaşıyor. Avrupa turu öncesinde bu romantik filmi izleyerek, Avrupa’nın en güzel şehirlerinden Amsterdam’ı tanıyabilirsiniz.

Todo Sobre Mi Madre (Barselona)

Konusu Madrid’den Barselona’ya uzanan film; oğlunun yasını tutan bir anne olan Manuela’nın, artık transseksüel olan çocuğunun babasını aramak için çıktığı yolculuğu anlatıyor. Bu film; Avrupa Rüyası ile çıkacağınız otobüsle Avrupa turu öncesi, Barselona’yı tanımak için izleyebileceğiniz en güzel filmlerden birisidir.

Victoria (Berlin)

Vizyona girdiği dönemde dünya sinemasında fırtınalar koparan film, Berlin’i tanımak için izlenebilecek en doğru filmlerden birisidir. Çünkü film; Berlin’in insanlarının, gece hayatının ve sokaklarının adeta portresini çizer niteliktedir.

Midnight in Paris (Paris)

Türkçe’ye “Paris’te Gece Yarısı” olarak çevrilen filmin konusu, Gil adında romantik bir yazardır. Gil, bir gece tek başına sokaklarda yürürken kendisini 1920’lerin Paris’inde bulur. Woody Allen’ın kalemi aracılığı ile Hemingway, Dali ve Picasso gibi dev isimlerinin beynine yolculuğu çıkaran film, Paris’i merak edenler ve şehri ziyaret edecekler için izlenilmesi gereken bir filmdir. Çünkü filmde Paris’in dünü ve bugünü oldukça güzel bir şekilde anlatılmıştır.

The Tourist (Venedik)

Avrupa turuna çıkmadan önce izlemeniz gereken filmler arasında, Angelina Jolie ve Johnny Depp’i bir araya getiren “The Tourist” de yer alır. Filmde; Venedik kanalları, sokakları, köprüleri ve sarayları gözler önüne seriliyor.

Before Sunrise (Viyana- Paris)

“Gün Doğmadan” ismiyle Türkçe’ye çevrilen Richard Linklater’ın üçlemesinin ilk iki filmi, Avrupa’nın iki büyüleyici şehrinde geçiyor. Jesse ve Celine’nin Viyana ve Paris’te geçirdikleri günleri anlatan film, aynı zamanda bu iki şehir hakkında da fikir sahibi olmamızı sağlıyor

Siz de otobüsle Avrupa turuna çıkmadan önce bu filmleri izleyerek Avrupa turu öncesi ülkelerin kültürleri, tarihleri ve yaşantıları ile ilgili fikir sahibi olabilirsiniz.

Yorum yok

YORUM BIRAKIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.