Avrupa Rüyası Otobüsle Avrupa Turu
 

Otobüsle Avrupa Turunu Neden Tercih Etmeli?

Gezmeyi sevenler için günümüzde birçok seyahat turu çeşidi ile karşılaşıyor. Haliyle bu kadar çeşitlilik içerisinde insanların aklına ilk gelen “acaba hangisi daha avantajlı, hangi tur yöntemi ile daha çok gezer daha az harcarım?” sorusu oluyor. Peki, bu seyahat yöntemlerinden otobüsle Avrupa turunu neden tercih etmeli?

Otobüsle Avrupa turunu tercih edenlerin aklındaki en önemli soru “acaba yorulur ya da sıkılır mıyım?” oluyor. Otobüsle Avrupa turu diğer turlardan en farklı hususta tur boyunca oluşan samimi, aile havasındaki ortamdır. Otobüsle tura çıktığınız andan itibaren yan koltuğunuzdaki kişiyle arkadaş oluyor, bir süre sonra şarkılar söylemeye başlıyor, arkadan uzanan poğaçalardan, meyvelerden oluşan ikramlarla paylaşmanın ve sohbet etmenin tadına varıyorsunuz. Bu ortamda haliyle otobüsle Avrupa turunda sıkılmıyorsunuz ve aksine eğlenerek yolculuğunuzu sürdürüyorsunuz. Avrupa Rüyası otobüsüne dönüşen yolculuğunuzda gördüğünüz yerlerde seyahatin en güzel ayrıntısı oluyor.

Yorulma meselesine geldiğimizde uçak ile ya da gemiyle seyahat ettiğinizde haliyle yorgunluğunuz otobüsle yaptığınız tura oranla daha az oluyor. Otobüsle çıktığınız yolculukta tatlı yorgunluklarınız ağır basıyor olsa dahi gezdiğiniz şehirler kadar yol boyunca bir sürü yer görme, keşfetme imkanı tanıyorsunuz. İtalya’dan İsviçre’ye geçerken Como gölünün eşsiz manzarasını gördüğünüzde içinizi heyecan kaplıyor, İsviçre’den Fransa’ya geçerken Alp Dağları’nın eteğinde yol alırken gördüğünüz manzaralar karşısında diliniz tutuluyor. Otobüsle yaptığınız yolculuğun yorgunluğunun yanında böyle güzel artıları oluyor. Yol boyunca mola verdiğiniz yerlerde piknik yapabiliyor, çay ve kahve molaları verebiliyorsunuz. Uçakla yaptığınız seyahatlerde yorulmasanız yol boyunca hiçbir şey göremiyor ve katıldığınız turdaki kişilerle kaynaşmanız daha zor oluyor. Bu da turunuzu samimi bir ortamda gerçekleşmekten uzaklaştırıyor ve mekanik bir hal alıyor.

Otobüsle Avrupa turunda Avrupa Rüyası ile Avrupa, Balkan, Kuzey Avrupa gibi rotalarda keşfe çıkabilirsiniz. Tek seferde Avrupa kıtasını gezmek için Avrupa Rüyası EKO ve PLUS’u, Norveç fiyortlarında yolculuk yaparak Kuzey Avrupa’yı gezmek için İskandinav Rüyası’nı, Balkanlarda ve Orta Avrupa’da gezmek için Balkan Rüyası’nı tercih edebilirsiniz.

Yorum yok

YORUM BIRAKIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.