Avrupa Rüyası Otobüsle Avrupa Turu
 

Roma’ya Aşık Olmanıza Neden Olacak 5 Film

İtalya’nın başkenti, aşıklar şehri Roma. Tarihsel bir şehir olmasının yanı sıra romantik bir şehir olarak da anımsanır. Roma’nın tersten yazılışı  ‘’amor’’, anlamı ise aşktır. Bu nedenle de adında aşk geçen romantik bir şehir ve aşıklar şehri de denir. Tabi aşıklar şehrini görmeden ne demek istediğimiz anlamayacaksınız. Özellikle şehirleri gezmeden önce şehir hakkındaki en güzel görselleri filmler sayesinde görürüz. Sizi Roma’ya aşık edecek 5 film öneriyoruz şimdi, bakalım gitmeden aşık edebilecek miyiz sizleri…

1-) Roma’ ya Sevgilerle (To Rome With Love)

Bu şehri en iyi tanıyıp tarihi güzellikleri en iyi şekilde görebileceğiniz bir film. Şehir temalı bu film 2012 yılında vizyona girdi. Filmi izlerken Roma sokaklarında dolaşıyormuş gibi hissedeceğinizi söyleyebiliriz. kesinlikle, belki kendiniz gitseniz bu kadar kısa sürede bu kadar görseli bir arada göremezsiniz. Romanın görülmeye değer her yerini ustalıkla anlatmış bir film. İzlediğinizde Roma’ya gitmiş kadar olacak ve bu şehre aşık olacaksınız.

2-) Roma da Aşk Başkadır (All Roads Lead To Rome)

Her yol Roma’ya çıkar orijinal adıyla bu film, Romanın tüm güzelliklerinizi görmenizi sağlayacak romantik komedi tadında bir aşk filmi. İzlerken içinizi ısıtacak ve o doğal güzellikleri gidip görmek istemenize sebep olacak.

3-) Roma Tatili (Roman Holiday)

Nostaljik, uzun zaman önce çekilmiş, siyah beyaz bir film. Fakat izleyicilerin o güzel hikayenin ve Romanın eski görüntülerinden etkilenmemesi olanaksız. Aşk Çeşmesini, İspanyol merdivenlerini ve daha bir çok şehre ait tarihi ve turistik yapıları görebileceğiniz harika bir film. Gitmek için sabırsızlanacağınız ve sizi Roma’ya aşık edebilecek bir film.

4-) Romadayken (When in Rome)

Yine bir aşk hikayesine konu alan bu film, Roma’ya ait oldukça güzel  sahnelere yer vermekte. Şehrin o tarihi ve doğal güzelliklerini görüp keşke orada olsam diyebileceğiniz ve Roma’ ya bir an önce gitme isteği yaratan muazzam bir film.

5-) Spartacus 1960/Stanley Kubrick

Diğerlerinden farklı olarak verdiğim bu film de sizi Roma’ya aşık edebilecek güzellikler barındırıyor. Unutulmaz filmler serisinde yer alan, 4 dalda Oscar ödülü almış bu film, Roma’nın bütün tarihi güzelliklerini tüm detaylarıyla gözler önüne seren bir film. Konusundan ziyade içeriğindeki görsellerle dikkat çeken bu film,  tam anlamıyla Roma’da olmak istemenize sebep olmakta.

Avrupa Rüyası ile otobüsle Avrupa turunun en güzel duraklarından İtalya‘nın başkenti Roma‘ya gitmeden önce filmleri izlemeye unutmayın! İzleyin ki filmlerin çekildiği sokaklarda starlar gibi poz verin!

Yorum yok

YORUM BIRAKIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.