Avrupa Rüyası Otobüsle Avrupa Turu
 

Sevgililer Gününde Gidebileceğiniz 5 Harika Kasaba

Her yıl dünyanın dört bir yanında kutlanan 14 Şubat Sevgililer Günü, pek çok çiftin aşklarının alevlendiği önemli bir gündür. Sevgililerin birbirine hediyeler sundukları, baş başa yemek yedikleri ve küçük sürprizler yaptıkları Sevgililer günü tatili yapacaksanız en romantik etkinliklerden birisi de baş başa romantik bir tatildir. Bunun için dünyada aşk kasabası olarak nitelendirilebilecek pek çok destinasyon bulunmaktadır. Peki, Sevgililer Günü tatili gidilebilecek kasabalar hangileridir?

Tatlı Bir Aşk Kaçamağı İçin Sevgililer Gününde Gidilebilecek Kasabalar

Sevgililer Gününde gidebileceğiniz büyüleyici atmosfere sahip bir kasaba arıyorsanız, tercih edebileceğiniz pek çok seçenek mevcuttur. İşte tatiliniz sırasında güzellikleriyle sizi kendine hayran bırakacak 5 harika kasaba…

Bled | Slovenya

Slovenya’nın kuzeybatısında konumlanan bu aşk kasabası, aynı zamanda “Yeşil Cennet” olarak da anılır. Ancak Bled’i en iyi temsil eden ise buz mavisi gölüdür. Romantik Sevgililer Günü tatiliniz için bu büyüleyici güzelliğe sahip kasabayı tercih edecek olursanız, göl üzerinde gezintiye çıkabilir, ardından kasabanın en yüksek noktasındaki kaleyi ziyaret edebilirsiniz.

ispanya-cordoba

Cordoba | İspanya

İspanya’nın şaşırtıcı mimarisi, beyaz boyalı evleri ve Arnavut kaldırımlarıyla harikalar diyarı olarak nitelendirilebilecek kasabası Cordoba, Sevgililer gününde gidilebilecek kasabalar arasında ilk sıralarda yer alır. Âşıkların büyük keyif aldığı ve mükemmel vakit geçirdikleri bu kasaba; çiçekler ile dolu dar sokakları, rengârenk meydanları ve Flamenko festivalleri ile sizi de büyülemeyi başaracaktır.

avusturya-hallstatt

Hallstatt | Avusturya

Hikâye kitaplarından fırlamış gibi bir görüntüye sahip olan Hallstatt kasabası; sarmaşıklar ile kaplı duvarları, muhteşem doğası ve sevimli evleri ile romantik tatillerin en önemli adreslerindendir.

portekiz-sintra

Sintra | Portekiz

Sintra, özellikle gizemli örgütlerin ayin yaptığı rivayet edilen bir kasaba olmasıyla dikkatleri üzerine çeker. Ancak Sintra’nın tek dikkat çeken özelliği bu değildir. Sevgililer Gününde gidilebilecek kasabalar arasında yer alan bu yer; aynı zamanda yüksek tepeleri, dar sokakları ve sarayları ile romantik çiftlerin en çok ziyaret ettiği kasabalardan birisidir.

petit-venice-fransa-colmar

Colmar | Fransa

Vosges ve Ren, Strazburg ve Mulhouse arasında, Almanya ve İsviçre’nin yakınında yer alan Colmar, iyi korunmuş tarihi kenti, sayısız mimari yapısı ve Isenheim Altarpiece ile Unterlinden gibi müzeleriyle ünlü şirin bir Fransız kasabası. Colmar, şirin sokakları, yüzlerce yıllık yarı ahşap evleri, sevimli kanalları ve yaya şehir merkezi ile büyük bir film setini andırıyor. Aynı zamanda kentin, zamanın yıkımlarından harika bir şekilde korunan tarihi merkezi, olağanüstü mirasıyla bin yıllık Avrupa tarihine büyüleyici bir bakış açısı sunuyor. Fransa’nın Alsace bölgesinde, Alsas Şarap Rotası üzerinde yer alması dolayısıyla Alsas Şarabının Başkenti olarak bilinen Colmar, kaliteli restoranlar ve yüksek kaliteli yerel ürünler satan dükkanlardan etkileyici bir gastronomi seçkisine sahip.

Avrupa Rüyası yurtdışı turları ile Colmar, Sintra, Bled, Hallstatt, Cordoba gibi kasabaları gezebilirsiniz. Türkiye’nin en çok tercih edilen otobüsle Avrupa turlarını yapan Avrupa Rüyası ile sevgililer gününde hayallerini erteleme!

Yorum yok

YORUM BIRAKIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.