Avrupa Rüyası Otobüsle Avrupa Turu
 

Seyahat Edebileceğiniz Kış Ülkeleri

Bu kış bir Avrupa seyahati mi planlıyorsun? İyi bir fikir! Avrupa’nın yazı kadar kış manzarası da çok güzel. Kış ülkeleri ile kendinize farklı bir tatil deneyimi oluşturabilirsiniz. Yaz aylarının en yoğun olduğu dönemlere kıyasla, daha az turist ve kıtanın her yanına yayılan bir festival ruhu var. Avrupa turunuzu ertelemeden, rotanızı çizebilmeniz için, işte kışın gidilecek en iyi 5 ülke!

Seyahat Edebileceğiniz Kış Ülkeleri

Avusturya

Neden gitmeli?
Kış aylarında Avusturya’yı ziyaret etmenin temel nedenlerinden biri çarpıcı kış manzarasıdır. Yakındaki Alpler uygun maliyetli kış sporları için tam bir cennettir ve ülkenin geri kalanı karla kaplıyken oldukça görkemli görünür. Avusturya’daki daha büyük şehirler kış aylarında yeni bir görünüm ve his katmaktadır. Başkent Viyana gibi çoğu yer Noel ve Yeni Yıl’a kadar uzanan en şenlikleriyle doludur.

Almanya Neuschwanstein Şatosu
Almanya Neuschwanstein Şatosu

Almanya

Neden gitmeli?
Noel öncesi kutlamalar arıyorsanız, Almanya’yı kış rotanıza eklediğinizden emin olun.  Çoğu şehir, Noel pazarlarıyla doludur. Kasaba ve köyler festivallerle bezelidir. Almanya‘daki manzara da kış aylarında muhteşemdir.

İsviçre Dağ Köyleri
İsviçre Dağ Köyleri

İsviçre

Neden gitmeli?
İsviçre, yıl boyunca fantastik bir destinasyondur, ancak kış aylarında yepyeni bir görünüm ve hisse kavuşur. Fondü, sıcak çikolata ve kütük yakma ateşi iç mekanlarda hakimdir. Karla kaplı Alpler’in dışında burası kış sporları için mükemmel bir yerdir. Kayak veya snowboard yapmak istemiyorsanız, manzaranın tadını çıkarın, doğal tren yolculuğu ve bu olağanüstü kış harikalar diyarının yemeklerini deneyimleyin.

İsveç Kuzey Işıkları
İsveç Kuzey Işıkları

İsveç

Neden gitmeli?
İsveç kışın oldukça soğuk olabilir. Çünkü uzak kuzeyde güneş aylarca buraya uğramaz. Ancak, bu yalnızca asla unutamayacağınız nihai kış deneyimine edinmenize katkı sağlar. Büyük şehirler soğuk ve karla İsveç çekiciliğini ve verimliliğini koruyor. Ancak, kış büyüsünün çoğunun gerçekleştiği Laponya’da, efsanevi Aurora Borealis’i görmek için mükemmel şartlara sahip olacaksınız.

İspanya kış turizmi için ideal rotalardan
İspanya kış turizmi için ideal rotalardan

İspanya

Neden gitmeli?
İspanya yaz aylarında aşırı kalabalık ve ciddi derecede sıcak olabilir. Bu yüzden daha az turist varken ülkeyi kışın gezmeyi bi düşünebilirsiniz. Bazı günlerde yağmur yağması riskini almanıza rağmen, hava genellikle ılımandır ve keşfedilmek için sınırsız iç mekan imkanları vardır. Müzeler, mimari, muhteşem manzaralar ve ünlü gece hayatı.. Şehirlerin çoğunu yoğun sezonların dışında keşfetmeyi deneyin.

Avrupa şehirleri illa yazın gezilir diye bir kaide yok. Kalabalıklardan uzak, kış manzaraları eşliğinde doya doya bir Avrupa kentini rahatlıkla gezmeniz mümkün. Yapacağınız Avrupa turunda, gidilebileceğiniz kış ülkeleri için tatil planı yapabilirsiniz.

Yorum yok

YORUM BIRAKIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.