Avrupa Rüyası Otobüsle Avrupa Turu
 

Seyahat Tutkunlarına Yurtdışı Tatili Önerileri

Ülke içi şehir ve bölge keşiflerimizi tamamladıktan sonra gözlerimiz Avrupa keşifleri üzerinde. Özellikle uzun uzun tatil yapabildiğimiz bayramlar katılacağınız Avrupa turları için veya otobüsle Avrupa turu için ideal zamanlar. Avrupa’da keşfedecek o kadar çok şehir ve yer var ki, bazen hangisine gitsek diye ikileme düşebiliyoruz. Sizi bu ikilemden kurtarmak için seyahat edeceklere yurtdışı tatili önerileri bu yazıda! Liste daha da uzatılabilir ancak öncelikli olarak gezginlerin en çok tercih ettiği yerlere yer vermeye çalıştık.

Senin Yurtdışı Tatili Rotan Hangisi?

Colmar

Colmar muhtemelen Avrupa’nın en büyüleyici, romantik ve büyülü yerlerinden birisi. Alsace denince akla ilk gelen köylerden birisi olan; Colmar genç ve yaşlılar için idealdir ve Alsace bölgesi Avrupa’nın en güzel bölgelerinden biridir.

Colmar’ı, Oyuncak müzesini, 12. ve 16. yüzyıllardan kalma sanat eserleriyle Unterlinden Müzesi’ni veya Bartholdi Müzesi’ni keşif listesine eklemeyi unutma. Özgürlük Anıtı’nın yaratıcısının Colmar’da doğduğuna göre, burayı keşfetmenin başka bir nedeni de bu olabilir. Bir Avrupa turu ile 

Colmar ziyaretini kolaylıkla gerçekleştirebilir; şarap mahzenlerini, üzüm bağlarını ve Orta Çağ mimarisine ait üçgen çatılı renkli evleri görmek için bir adım atabilirsin.

İskandinavya'da Göreceğiniz Masal Gibi 7 Yer

Kopenhag

Danimarka’nın başkenti olan Kopenhag, İskandinavya’nın en iyi niteliklerini birleştirmiş önemli bir şehirdir. Kültürün merkezi olan kentte, birçok sanatçı bulunuyor ve bu nedenle birçok galeri ve müzeyle fazlasıyla karşılaşıyoruz. Bunun yanı sıra sanat eserleri sadece sokaklarda bile görülebiliyor. Kopenhag, birçok botanik bahçesinden parka, en heyecan verici gece kulüplerine kadar birçok ilgi çekici yer sunuyor. O nedenle bayram tatiline denk gelen bir Kuzey Avrupa turu ile rahatlıkla seyahat planlarına eklenebilir.

lofoten-norveç

Lofoten

Kuzey Norveç’teki takımadalar inanılmaz güzel ve eşsizdir.  Pitoresk bir manzaraya sahip olmanın dışında, Lofoten ziyaretçilerine çeşitli aktiviteler sunuyor. Ziyaretçiler tırmanmadan, yürüyüşe, bisiklete binmeye ve hatta sörf yapmaya kadar bir sürü aktiviteye katılabilirler. Unstad en popüler sörf noktasıdır. Yaz aylarında Lofoten, 24 saat boyunca gün ışığı, kaya dağcıları ve dağcılar için en iyi deneyimi sunuyor.

Avrupa Şehirleri Lakapları ve Hikayeleri

Budapeşte

Budapeşte arkadaşlar, genç çiftler, tarih kültür severler, müzeler ve aynı zamanda gece hayatı alışveriş için mükemmel bir yer. Dünyanın dört bir yanından en büyük yönetmenlerin yanı sıra tasarımcılar, müzisyenlerin ilham aldığı Budapeşte’den sen neden ilham almayasın?

Dünyanın en güzel şehirlerinden biri olduğu kuşkusuz. Buda Kalesi, Parlamento, Zincir Köprü, Margaret Adası, Kahramanlar Meydanı gibi en ünlü anıtların birleştiği bir şehir. Bayram tatilini katılacağın EKO veya PLUS Avrupa turu ile Budapeşte ve diğer birçok Avrupa kentine değerlendirmek, kulağa hoş geliyor değil mi?

Sömestrde Tatile Çıkacaklara Tavsiyeler

Prag

Prag, sizi saraylar, katedraller, kaleler veya edebiyat tarihini belirleyen Kafka ile baştan çıkaracak muhteşem bir şehir. Avrupa Rüyası EKO ve PLUS turunun içerisinde yer alan bu güzel şehir, Vltava nehrinde bir seyir sırasında, Prag Kalesi ve Rašínovo setindeki Dans Evi gibi akşam ışık alan tarihi anıtları görerek geçerken hayran kalmak için de güzeldir. Ayrıca gece hayatı renkli ve alışveriş için de oldukça uygundur.

Karadağ Kotor Körfezi

Kotor

Balkan turu ile karşılaşacağınız Kotor, dünyanın her yerinden gelen gezginler için otantik, eşsiz ve vahşi nefes kesici manzaraları ve çarpıcı köyleri ile tam da hayalinizdeki gibi bir yer. Şüphesiz Kotor, Karadağ’daki en güzel şehir. Her yıl seyahat uzmanları tarafından dünyanın en iyi yerlerinden biri olarak listeleniyor. 

Kotor’da tarihi bir merkez olan yüce bir koy var: manzarası ile kesinlikle seveceğiniz bir yer. Ayrıca Avrupa’nın dört bir yanından veya Ağustos’taki karnaval grupları ile Uluslararası Yaz Karnavalı sırasında Kotor’u keşfetmek daha bir keyifli olabilir. Beraberinde Kotor Koyu’nu daha da güzelleştiren ünlü “kostümlü geçit töreninin” de tadını çıkarmayı unutmayın.

İster bireysel yurtdışı tatili olsun, ister otobüsle Avrupa turu. Keşfetmek ve bir Avrupa Rüyası gerçek kılmak her zaman güzel. Yaz yaklaşıyor. Koltuğunu ayır; uzun bayram tatilinde kendini Avrupa macerasına bırak!

Yorum yok

YORUM BIRAKIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.