Avrupa Rüyası Otobüsle Avrupa Turu
 

Tatil Planı Yapanlara Avrupa’da Bütçe Dostu 6 Ülke

Hem seyahat etmek hem de bütçeyi fazla sarsmamak için her zaman gidilen şehrin ve ülkenin genel fiyatlarını öğrenmekte fayda var. Zira nispeten ucuz bir yer seçmek size günde 20-50$ arası bir kazanç sağlayabiliyor. Genelde gidilecek yerlerde ilk bakılacak şey mimarisi ve güzel manzaralar sahip olup olmadığıdır ve bütün bu yerleri görmeye yetecek bir bütçeye sahip olmak da tabi ki şart. Tatil planı yapanlara Avrupa’da bütçe dostu ülkeler çoğunlukla ana turistik ülkelerin gölgelerinde kalmış gibi görünse de neredeyse çoğu hepsinden değerli güzellikler sunabilecek potansiyele de sahip. Bu da sizlere gizli kalmış güzellikleri keşfetme ve hiçbir turistin gitmediği kalabalık olmayan sahillerde keyif yapma şansı sunuyor.

Avrupa’da Bütçe Dostu 6 Ülke

Tatil Planı Yapanlara Avrupa'da Bütçe Dostu 6 Ülke

1 Polonya

Varşova, Krakow ve Gdansk şehirlerini ziyaret edebileceğiniz Polonya, Doğu Avrupa’nın bir turiste verebileceği her şeyi sunuyor. Kültürel olarak zengin olan ülkede outdoor sporları sevenler için sayısız yollar ve gece hayatı seven baykuşlar için de inanılmaz bir atmosfer var. Gerçek dünyadan kaçarak doğa yürüyüşü ya da kamp yapmak isterseniz Tatra Dağları sizleri bekliyor olacak. Eğer şehirde vakit geçirmek istiyorsanız da trenle Varşova ya da Krakow’a kolaylıkla gidebilirsiniz. İki şehirde de her yerden kültür fışkırıyor ve bu şehirlerin Avrupa’da gidebileceğiniz en ucuz iki şehir olduğunun da altını çizmek gerekiyor.

Tatil Planı Yapanlara Avrupa'da Bütçe Dostu 6 Ülke

2 Romanya

Romanya, ucuz yollu Avrupa tatilinin bir başka yolu. Cluj şehrini özellikle listenize almanız gerekiyor çünkü sadece gece yaşamında muhteşem değil, günlük geziler ve hemen yakında bulunan kasabalar da çok güzel ve görülmeye değer. İlginç bir yer görmek isterseniz Turda Tuz Madenini ziyaret edebilirsiniz. 1990’larda ziyaretçilere açılan bu devasa maden Romanya’nın madencilik endüstrisini çok açık bir şekilde özetliyor.

Tatil Planı Yapanlara Avrupa'da Bütçe Dostu 6 Ülke

3 Macaristan

Avrupa Rüyası ile Budapeşte’yi ziyaret edebileceğiniz Macaristan, her Avrupa seyahati yapanın mutlaka uğraması gereken yer olan başkenti ile öne çıkıyor. Çok ucuz ve kesinlikle görülmesi gereken bir yer olmasının dışında birkaç gününüzü de Drebecen’e ayırmanız gerektiğini unutmayın. Drebecen’de yemek ve konaklama Budapeşte’den bile daha ucuz. Hem de manzara ve şehir güzelliği konusunda pek de eksik kalır yanı yok. Sonuç olarak Macaristan başkentinin kesinlikle görülmesi gereken bir yer olduğu aşikâr.

Tatil Planı Yapanlara Avrupa'da Bütçe Dostu 6 Ülke

4 Litvanya

Litvanya, Vilnius dışında Curonian Spit’de kamp yaparak da deneyimleyebileceğiniz bir ülke. Baltık Denizi’ne uzanan uzun kum tepeleri dünyadan kaçıp biraz huzur bulabileceğiniz harika bir yer. Yazları Litvanyalıların kaçtıkları Nida’da bir köyde kalabilir ve yaz mevsimini buranın yerel insanlarıyla birlikte geçirebilirsiniz. Kara yolu ile Doğu Avrupa’nın her yerine ulaşım inanılmaz kolay ve oldukça da ucuz! Litvanya ve komşu ülkeler Avrupa’da görebileceğiniz bütçe dostu ülkeler arasında yer alıyor, listenizde mutlaka yeri olmalı.

Tatil Planı Yapanlara Avrupa'da Bütçe Dostu 6 Ülke

5 Yunanistan

Atina, Selanik, İgoumenitsa, Parga ve Preveze şehirlerini ziyaret edebileceğiniz Yunanistan, aslında çok ucuz olsa da çok fazla turist avcısı olduğundan dolayı kötü ve pahalı olduğu yönünde bir şöhrete sahip. Santorini tüm Avrupa’da görebileceğiniz en romantik yerlerden biri ve her bütçeyle yapılabilen bir destinasyon. Eğer deniz manzaralı yerlerde yemek yemez ve manzaralı otellerde kalmazsanız bu muhteşem yeri keşfedebilir, yüzebilir ve büyüleyici atmosferinde kendinizi kaybedebilirsiniz.

Tatil Planı Yapanlara Avrupa'da Bütçe Dostu 6 Ülke

6 Karadağ

Kotor ve Budva şehirlerini ziyaret edebileceğiniz Karadağ, dünyada görebileceğiniz en güzel yerlerden. Bu unvanı kazanmasında muhteşem bir şekilde korunmuş olan Kotor Körfezi’nin de etkisi büyük. Karadağ’ın Adriyatik kıyısında yer alan Kotor kenti ise, orta çağ mimarisinin muhteşem örneklerini turkuaz rengine bürünmüş körfezinin kıyısında sunuyor. Karadağ’da konaklama ve yemek ücretleri komşu ülkelere nazaran çok daha uygun ve bütçeyi sarsmıyor.

Tatil planı yapanlara Avrupa’da bütçe dostu 6 ülkeyi Avrupa Rüyası’nın otobüsle Avrupa turu rotalarıyla ziyaret edebilirsiniz.

Yazan: Peril Cantürk

Yorum yok

YORUM BIRAKIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.