Avrupa Rüyası Otobüsle Avrupa Turu
 

Türk Lirasının Değerli Olduğu Ülkeler

Türk lirası her ne kadar Euro ve dolar kuruna fazlasıyla yenik düşse de ve bizi maliyeten çöküşe sürüklese de üzülmeyin. Türk lirasının değerli olduğu ülkeler hala mevcut.  Alışveriş için en ucuz ülkeler, TL ile en uygun ülkeler diye merak edenler kimler? Türk lirasının değer kaybının seyahat planlarınızı veya yurtdışı planlarınızı etkilemesine izin vermeyin. Türk lirasının satın alma gücünün yüksek olduğu, ekonomik bir şekilde yolculuk yapabileceğiniz yerler bu listede.

Türk Lirasının Değerli Olduğu Ülkeler!

ukrayna-gezi-rehberi

Ukrayna

Vizesiz gezilebilen yerlerden biri olan Ukrayna; paramızın kıymetli olduğu ülkelerden birisi. UNESCO miras listesindeki eserleri, tarihi ve kültürü, parkları ve festivalleri ile seyahat severlerin ilgisini oldukça çekiyor.

Tayland Vietnam Kamboçya

Güzel ve bakir doğal güzelliklere sahip, son zamanların önemli destinasyonlarından birisi haline gelen Tayland Kamboçya Vietnam turu, Türk lirasının değerli olduğu yerlerden. Tayland’da; ‘Thai Masajı’yla hem ucuz hem de unutulmaz bir tatil yapabilir, modern ve kültürel mimariyle süslü başkent Bangkok’u gezebilirsiniz. Eğlence aktiviteleri ve plajları ile ünlü Pattaya ve Phuket’e is kesinlikle gitmelisiniz. Yeşilliğin bol olduğu Vietnam’da, Ha Long Körfezi ve başkent Hanoi’yi mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Sırbistan

Bol sıfırlı dinar kullanan Sırbistan’da, son yıllarda fiyatlar biraz artsa da yine de yeme içme konusunda özellikle İstanbul’daki mekanlara göre fiyatlar oldukça ucuz. Gurme seyahati ve gece hayatı için Belgrad tercih edebileceğiniz bir yer. Eğer turistik bir seyahat planlıyorsanız, vizeye de ihtiyacınız yok.

Makedonya

Balkanlardaki evimizden biri olan Makedonya, doğası ve kültürüyle görülmeye değer. Tipik Osmanlı evlerine sahip, eski kent bölgesi Üsküp, yabancılık çekmeyeceğiniz şehirlerden birisi. Gölüyle meşhur olan Ohrid de, harika manzaralara sahip.

Bosna Hersek

Bizim kültürümüze benzerlikleri ve farklılıklarıyla Bosna Hersek, Türk gezginlerin favori seyahat noktalarından birisi. Başkent Saraybosna, Mostar ve meşhur köprüsü görülmesi gereken yerlerden. Bizim için ikinci vatan hissiyatı taşıyan yerde yabancılık çekmeden seyahat edebilecek ve kaynaşmış kültürün izlerini sürebileceksiniz.

Her ne kadar Avrupa ülkeleri ekonomik anlamda belimizi bükse de, Orta Avrupa ve Balkanlarda, Uzakdoğu’da, Arjantin’de ve Endonezya’da Türk lirası oldukça değerli. Yurt dışına ilk seyahatinizde çok masraf yapmak istemiyorsanız, bu listedeki Türk lirasının değerli olduğu ülkeler hangileri onlara bakarak bir seyahat planı oluşturabilirsiniz.

Yorum yok

YORUM BIRAKIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.