Avrupa Rüyası Otobüsle Avrupa Turu
 

Yolda Dinlenecek En İyi 5 Şarkı

Avrupa Rüyası ile otobüsle Avrupa turu esnasında yolculuğu daha keyifli hale getirmek için dinleyebileceğiniz pek çok şarkı var. Herkesin kendine göre bir playlist’i olsa da, yolda dinlenecek en iyi 10 şarkı listesine göz atmayı unutmayın!

Born to Run, Bruce Springsteen

1 Born to Run, Bruce Springsteen

Bruce Springsteen’in en meşhur şarkılarından biri olan “Born in the U.S.A” gibi ancak melodisinden çok daha karanlık bir şarkı olan Born to Run, inanılmaz şiirselliğinin içerisinde asilik, seks, nefret ve kararlılık temalarını işliyor. Springsteen’in güçlü sesine Clarence Clemons’un saksfonu ve E Street Band eşlik ediyor. Springsteen bu şarkısında tüm zorluklara karşı hedefe ulaşmayı anlatıyor.

Here I Go Again, Whitesnake

2 Here I Go Again, Whitesnake

Terk edildiniz ve kendinizi yollara mı atmak istiyorsunuz? Kararınızı verdiniz ve artık vakit kaybetmek istemiyorsunuz. O zaman kendinizi toplayın, artık karşınızda yeni bir yol ve kulaklarınızda 1982’nin en büyük hitlerinden biri olan bu şarkı var. Şehir içinde trafikte sıkışık halde değil de açık bir yolda dinlemeniz şarkının hissiyatını daha fazla güçlendirecektir.

Take It Easy, the Eagles

3 Take It Easy, the Eagles

1972’de çıkardıkları single ile uçuşa geçen Eagles Take it Easy ile hayatın tüm zorluklarını arabanın bagajına atıp çok uzaklara götürüp terk ediyor. Grup lideri Glenn Frey ve arkadaşı Jackson Browne tarafından yazılan şarkı araç kullanırken stress atmak için bire bir. Şarkı sözlerine kulak vermenizde fayda var çünkü “yolda giderken tekerinizin çıkardığı sesin size delirtmesine izin vermeyin” diyor.

Route 66, Chuck Berry

4 Route 66, Chuck Berry

Bobby Troup tarafından R&B tarzında yapılmış olan Route 66 şarkısı, Rolling Stones’dan John Mayer ve Depeche Mode gibi dev gruplar tarafından coverlandı. Rock’n Roll efsanelerinden biri olan Chuck Berry ise Los Angeles ile Chicago arasındaki 2,400 mil uzunluğundaki bu yolculuğu hepimizin aklına kazıyan ve gözlerimizi kapadığımızda uçsuz bucaksız Amerikan çöllerindeki yolların keyfini hayal ettiren kişi olarak ruhumuza hitap ediyor.

Ramblin’ Man, the Allman Brothers Band

5 Ramblin’ Man, the Allman Brothers Band

Amerika’da doğmuş olmasak da bu şarkı yolu seven herkese hitap ediyor ve kesinlikle başından sonuna kadar inanılmaz keyifli dakikalar yaşatıyor. 1973’ün bu efsane hit şarkısını dinlerken açık ve uzun bir yol adeta hiç bitmese de olur dedirtiyor.

Avrupa Rüyası ile yolda dinleyebileceğiniz en iyi 5 şarkı, mutlaka telefonunuzda olmalı!

Yorum yok

YORUM BIRAKIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.