Avrupa Rüyası Otobüsle Avrupa Turu
 

Almanya Romantik Yol 7 Harika Kasaba

Sevgilinizle gezmekten büyük mutluluk duyacağınız Almanya Romantik yol, 2. Dünya Savaşı sonrasında Amerikalı askerler tarafından keşfedilmiş bir rotadır. Batı Bavyera’dan başlayan ve Avusturya sınırına kadar devam eden 350 km’lik bu yol, 28 şehir ve kasabayı içermektedir.

Adını 18. yy’a damgasını vuran sanat akımı romantizmden akımından alan Romantik Yol; dönemin ünlü şair, ressam ve yazarlarının da sevdiği bir bölgedir. Bu ünlü yol üzerinde ziyaret edilebilecek pek çok nokta vardır. Ancak bu noktaların tamamını ziyaret etmek için yaklaşık 10 gün ayırmak gerekir. Tüm noktaları gezmek için yeterli vaktiniz ve bütçeniz yoksa bu rota üzerinde bulunan ve mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerleri de ziyaret edebilirsiniz.

“Almanya Romantik yol rotası nedir?”, “Almanya Romantik yol kasabaları”, “Almanya romantik yol nerede?” gibi sorularınızın cevabı bu yazıda!

würzburg-almanya-romantik-yol

Würzburg Almanya 

Almanya Romantik Yol Gezi Rehberi

Würzburg

Romantik Yol’un başlangıç noktası olan bu şehir,1945 senesindeki bombardımanda çok ciddi zarar görmüş ve sonrasında aslına uygun olarak restore edilmiştir. Şehirde bulunan ve eski bir piskoposluk sarayı olan Rezidenz, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne girmeye hak kazanmıştır. Yine Würzburg ziyaretiniz sırasında bu sarayın Barok stilini seyredip, şehirdeki bağların inanılmaz lezzetli şaraplarını tadabilirsiniz.

Rothenburg ob der Tauber

Rothenburg ob der Tauber Almanya 

Rothenburg ob der Tauber

Almanya’da görülmesi gereken yerler arasında bulunan Rothenburg ob der Tauber kasabası, Bavyere mimarisinde inşa edilmiş rengârenk evleri ve pencerelerden sarkan renkli sardunyaları ile masal kitaplarından fırlamış gibi bir yerdir.

Dinkelsbühl

Dinkelsbühl Almanya

Dinkelsbühl

Almanya’nın da en korunmuş Ortaçağ kasabalarından birisi olan Dinkelsbühl, ziyaretçilerini Wörnitz Nehri kenarından başlayan surları ve üstü armalar ile bezenmiş kapıları ile karşılar.

Nördlingen

Nördlingen Almanya

Nördlingen

Yaklaşık 14 milyon yıl önce dünyaya çarpan bir meteorun neden olduğu çukur içerisine kurulmuş olan şehir, Almanya’da görülmesi gereken yerler arasında ilk sıralarda yer alıyor.

Landsberg am LechDinkelsbühl

Landsberg am LechDinkelsbühl Almanya

Landsberg am LechDinkelsbühl

Lech Irmağı’nın kıyısında yer alan bu masalsı şehir, aynı zamanda Almanya’nın en güneşli noktasıdır. Yolunuz bu şehre düşerse Cumartesi kurulan pazarı mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Augsburg

Augsburg Almanya 

Augsburg

Rönesans döneminde mimarlık, müzik ve resmin en önemli noktası olan Augsburg, aynı zamanda tarihin en eski sosyal konutlarını da bünyesinde barındıran bir noktadır.

Schwangau Almanya

Schwangau

Her yıl milyonlarca turisti kendisine çeken iki şatoya ev sahipliği yapan bu kasaba, pek çok seyahat rehberinde ismi anılan bir yerdir. Ayrıca bakış açısına göre tek bir göl gibi de anılan Kuğu ve Alp Gölleri kasabayı taçlandıran unsurlardır.

Yorum yok

YORUM BIRAKIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.