Avrupa Rüyası Otobüsle Avrupa Turu
 

Antika Tutkunlarına Avrupa Turunda Uğrayacağı En İyi 5 Adres

Avrupa Rüyası’nın otobüsle Avrupa turları sırasında ziyaret edebileceğiniz Avrupa’nın en güzel yerlerindeki bitpazarlarını keşfe çıkmak istemez misiniz? Eski ve değerli plaklardan antika ev eşyalarına, ilk çıkan oyuncaklardan kim bilir belki de köşede bir yerde unutulmuş Van Gogh eserine denk gelebilirsiniz. Fransa’da Lille’de, Nothing Hill’de Portobello, Lizbon’da Fiera da Ladra ve Münih’teki devasa bitpazarı kesinlikle görülmesi gereken ve antika severlerin çok hoşuna gidecek yerler.

Bir şeyler almak zorunda da değilsiniz çünkü bitpazarı gezmek bir ülkenin tarihi ve hayatı hakkında fikir edinebilmek için bile gidilebilen harika yerlerden. Üstelik hediye almak istiyorsanız da çok ekonomik ve oldukça orijinal birçok şey bulabilirsiniz de. Pahalı dükkanlardan şatafatlı bir şey almak yerine üzerinde tarihin ve yaşanmışlığın izlerini taşıyan bir eşya almak çok daha mantıklı bir seçim olabilir. İşte antika tutkunlarına Avrupa turunda uğrayacağı en iyi 5 adres!

fransa paris Marché aux Puces de Saint-Ouen

1. Marché aux Puces de Saint-Ouen, Paris

Puces olarak da bilinen Marché aux Puces de Saint-Ouen bitpazarı dünyanın en büyük antika ve ikinci el pazarı olarak kabul ediliyor. İçerisinde tam 1700 satıcı bulunuyor ve bu satıcılar 14 farklı kategoriye ayrılmış durumda. 17. Yüzyıl Fransız mobilyalarından oyuncaklara, kıyafetlerden sanat eserlerine kadar değişiklik gösteren tezgahların her birinin kendine özel ürünleri var. Burayı gezmek için uzunca vakit ayırın zira tüm pazar yaklaşık 7 hektarlık büyükçe bir alana yayılmış durumda.

belçika brüksel The Sablon Antiques Market

2. The Sablon Antiques Market, Brüksel

Avrupa’nın en eski antika pazarı olan The Sablon Antiques Market, uluslararası bir şöhrete sahip ve antika tutkunları tarafından yılın her döneminde ziyaret ediliyor. Şehir içindeki bitpazarlarında daha ucuzlarını da bulabilirsiniz ama burada bulunan 100’den fazla satıcı, kaliteden hiçbir şartta ödün vermiyor. Burada görebileceğiniz diğer şeyler de çok şık bir meydan ve çevresindeki çikolata dükkanları ile modern sanat galerileri.

ingiltere londra Portobello Road Market

3. Portobello Road Market, Londra

Dünyanın en büyük bitpazarlarından biri olan Portobello Road Market’te 1,000’den fazla satıcı her türden antika ve koleksiyonlarını antika severler için sergiliyor. Dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçiler Britanya’nın en geniş antika koleksiyonlarını ziyaret etmeyi artık bir alışkanlık haline getirmiş gibi görünüyorlar.

Avusturya Viyana The Flohmarkt am Naschmarkt

4. The Flohmarkt am Naschmarkt, Viyana

Viyana’nın en büyük bitpazarı olan The Flohmarkt am Naschmarkt, hemen yiyecek pazarının arkasında bulunan muhteşem Art Nouveau binalarının yanında yer alıyor. Bu bitpazarının alanının yarısı sadece şehirdeki antikacılara ayrılmışken geri kalan kısmında her kaliteden birçok ilginç eşya bulunabiliyor. En yoğun olduğu dönem olan yaz aylarında satıcıların tezgâhları pek çok sokağı dolduruyor!

hollanda amsterdam Vrijmarkt

5. Vrijmarkt, Amsterdam

Başlı başına zaten bir ticaret kenti olarak kurulan Amsterdam’da insanlar başka bir yerde daha iyi fiyata, daha güzel bir şey alamayacaklarını bildiklerinden Vrijmarkt’ta en sıkı pazarlıkları yapıyorlar. Herkes elinde ikinci el ne varsa sokaklarda ve parklarda sergiliyor ve Vrijmarkt, Amsterdam’ın ve dünyanın en büyük bitpazarlarından birini oluşturuyor.

Avrupa Rüyası’nın Avrupa Rüyası EKO ve PLUS, Kuzey Avrupa Turu ve İskandinav Rüyası, Balkan Rüyası, Britanya Turu esnasında hem kendi evinize hem de sevdiklerinize götürebileceğiniz birçok eşya için bitpazarlarını keşfe çıkın! Bu adreslerde antika mobilya ve küçük eşyalardan aklınıza ne gelirse bulabilir ve eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Yorum yok

YORUM BIRAKIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.