Avrupa Rüyası Otobüsle Avrupa Turu
 

Avrupa Turunda Nereden Ne Alınır?

Avrupa Rüyası ile yurtdışına ne amaçla giderseniz gidin dönüşte yanında o ülkeden hatıra ya da hediye bir şeyler getirmek isteyeceksiniz. Avrupa’da hemen hemen her ülkede alınabilecek hediyelik eşyalar aynıdır. Yani hangi ülkeye gitmiş olursanız olun o ülkenin sembollerini içeren magnetler, oyuncaklar, biblolar ve resimlerin yanında her yerde olan çikolatalar, şekerlemeler, çantalar, şallar, cüzdanlar ve elektronik eşyalar da bulunabilir. Alınabilecek en güzel hediye ise gidilen ülkeye ait sembol niteliği kazanmış şeyler ya da oraya özgü başka yerde bulunma imkânı olmayan lezzetlerdir. Peki Avrupa Rüyası ile Avrupa’ya gidildiğinde nereden ne alınmalı?

 

1. Fransa

Fransa denilince hemen hemen herkesin aklında canlanan ilk şey “Paris ve tabi ki Eyfel Kulesi”. Fransa’nın sembolü konumundaki Eyfel Kulesini her türlü hediyelik eşyanın üzerinde görmeniz mümkün. Bunun yanında boy boy Eyfel Kulesi maketleri. Dönüşte bir tanede siz yanınıza almalısınız.

2. Belçika

Belçika Avrupa’da küçük bir ülke. Belçika ile özdeşleşmiş hediyelik bir şeyler aradığınızda boşuna vakit kaybetmeyin doğru Brugge’a gidin. Brugge’a gittiğinizde kokuları takip edin. Ortaçağ’dan çıkmış gibi duran Brugge’da her yer kahve ve çikolata kokuyor. Çikolata satan birçok dükkân mevcut. Bu dükkânlarda sadece çikolata satılmıyor aynı zamanda imalatını da yapıyorlar. Gerçekten çeşit çeşit çikolatalar var. Hiç durmayın bol bol çikolata alın.

 

3. İtalya

İtalya günlerce gezseniz yine de bitiremeyeceğiniz ve kesinlikle sıkılmayacağınız bir ülke. Her köşesinde de çok farklı lezzetler ve hediyelik ürünler bulmak mümkün. Bütçeniz uygunsa alınabilecek çeşit çeşit eşyalar var. Ancak tek bir atışınız varsa Venedik’e özgü olsa da İtalya’da her yerde görebileceğiniz maskelerden alabilirsiniz. Hem sizin için hem de hediye aldığınız kişi için farklı bir hediye olacaktır. Tabi bunun yanında olmazsa olmaz makarnalar.

4. İspanya

İspanya boğa güreşi ve Flamenko dansı ile meşhur. Bu durumu birçok hediyelik üründe görmek mümkün. İspanya’dan bir şeyler almak istiyorsanız Flamenko Dansına özgü kıyafetler, şallar ve yelpazeler iyi bir tercih olabilir. Tabi boğa figürünün yer aldığı maketleri de tercih edebilirsiniz.

5. Hollanda

Hollanda’ya gittiğinizde çantanızda buradan bir şeyler götürmek isterseniz Hollanda’da her yerde görebileceğiniz renk renk “tahta takunyalar” ve çeşit çeşit peynirler iyi bir tercih olacaktır.

Otobüsle Avrupa turunda göreceğiniz ülkelerde sevdiklerinize hediyeler almaya unutmayın! Paris’ten Eyfel Kulesi maketi, İtalya’dan şarap, İspanya’dan şapkalar, Belçika’dan çikolata ve dahası…

Yorum yok

YORUM BIRAKIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.