Avrupa Rüyası Otobüsle Avrupa Turu
 

Avrupa’da Kış Festivalleri

İşte Avrupa’da Kış Festivalleri listesi!

Kayak ve snowboard, müzik, komedi, buz heykelleri ve göz kamaştırıcı karnaval törenlerine kadar her türlü etkinliğin düzenlendiği Avrupa kış festivalleri ile bu soğuk mevsimi sıcacık hale getirebilirsiniz. Son derece eski, canlı ve çeşitli olan Avrupa’da kış festivalleri, soğuk havaya rağmen, insanların kutlamalar için sabırsızlandığına şahit olacaksınız. Avrupa öyle büyüleyici bir kıta ki, yılın dört mevsimi ziyaretçileri için yapacak pek çok şeye sahip!

Avrupa’da Kış Festivalleri

1.Venice Carnival, Venedik, İtalya

Venedik her kış fantastik maskeli gösterilere ve abartılı geçitlere sahne oluyor. Şehrin dar, esrarengiz arka sokakları ve güzel Saint Mark Meydanı, gizemli maskeler ardındaki insanlar tarafından ele geçirilirken, fantezi karakterlerle dolu zarif gondollar kanallarda bir yukarı bir aşağı kenti turluyor. Karnaval sırasında Venedik adeta renk, moda ve yaratıcılık patlaması yaşıyor ve asla unutamayacağınız bir deneyim sunuyor. Venedik Karnavalı 16 Şubat- 5 Mart 2019 tarihleri arasında yapılacak.

Avrupa’da Kış Festivalleri

2.Amsterdam Light Festival, Amsterdam, Hollanda

Amsterdam karanlık kış aylarında Amsterdam Işık Festivali adı verilen muhteşem bir açık hava sergisiyle canlanıyor. 53 günlük etkinlik, şehir merkezi ve kanallar boyunca eserlerini sergilemek için en iyi ulusal ve uluslararası ışık sanatçılarını bir araya getiriyor. Bu yıl festival 29 Kasım 2018’den 20 Ocak 2019’a kadar devam edecek.

Avrupa’da Kış Festivalleri

3.Horizon Festival, Arinsal, Andorra

Andorra’nın Arinsal kayak bölgesinde düzenlenen Horizon Festival, müzik ve dağ eğlencesiyle dolu 7 gün 7 gece çılgın bir aktiviteye dönüşüyor. Çok sayıda kayak pisti, elektronik müzikler ve tesis çevresinde yapılan 30’dan fazla keyifli partisiyle, Avrupa’nın en büyük kar partilerinden biri. 12-17 Mart 2019 tarihleri arasında düzenlenecek etkinliğe bilet almayı unutmayın!

Avrupa’da Kış Festivalleri

4.Snow and Ice Sculpture Festival, Belçika

Belçika’ya kış mevsimi, büyüleyici Noel Pazarları, festival süslemeleri ve muhteşem “Kar ve Buz Heykel Festivali” ile birlikte geliyor. Her sene, dünyanın dört bir yanından gelen sanatçılar, ülkenin kartpostal güzelliğindeki şehirlerinden birini (Brugges, Hasselt vb.) bir kış harikalar diyarına dönüştürüyor. Ziyaretçiler, çeşitli hikayelerden sahneleri betimleyen muhteşem buz ve kar heykellerine hayran oluyorlar. Etkinlik bu yıl Kasım 2018-Ocak 2019 tarihleri arasında düzenlenecek.

Avrupa’da Kış Festivalleri

5.Cologne Carnival, Köln, Almanya

Bölgede “Beşinci Mevsim” olarak bilinen Köln Karnavalı, şüphesiz Almanya’nın en büyük, en vahşi ve en çılgın kutlaması. Genellikle 11 Kasım saat 11: 11’de başlayan, ancak Noel dolayısıyla geçici olarak ertelenen festival, etkinlikler, konserler ve geleneksel gösterilerden gösterişli tören alaylarına kadar her şeyi kapsıyor. En önemlisi ise Gül Pazartesi Geçit Töreni’nde binlerce insan Köln sokaklarında yürüyor. 28 Şubat-5 Mart 2019 tarihleri arasında düzenlenecek festivale şimdiden bilet bakmaya başlayabilirsiniz.

Avrupa’da Kış Festivalleri listesinin ikinci bölümü bir sonraki yazıda!

Yazar: Peril Cantürk Hepşen

Yorum yok

YORUM BIRAKIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.