Avrupa Rüyası Otobüsle Avrupa Turu
 

Avrupa’nın En Güzel Kanal Şehirleri

Kanalları düşündüğümüzde, aklımıza gelen ilk şehir Venedik olur. Venedik her ne kadar kanalları ile popüler bir şehir olsa da, Avrupa’da Venedik’ten daha az ziyaret edilen ve ama aynı zamanda hoş kanalları ile sizi büyüleyecek şehirler elbette var. Bu şehirlerden birçoğunu Avrupa rüyasının Avrupa turları ile keşfetmeniz de mümkün.

Oldukça az sayıda Avrupa şehri – Venedik veya Amsterdam değil – pitoresk kanallara bakan tarihi bir mimariye sahiptir. Bu yüzden, bir tekneye veya bisiklete atlayın ve Avrupa’nın en güzel kanal şehirleri neler birlikte bakalım.

Avrupa’nın En Güzel Kanal Şehirleri

Brugge, Belçika

Bruges, Avrupa’nın en renkli şehirlerinden biridir. Kanalları, 15. yüzyıldan kalma binalar ve süslü kilise kuleleri ağı sayesinde 2000 yılında UNESCO tarafından bir Dünya Mirası Alanı ilan edildi.

Şehir turları, şehrin ulaşılmaz kısımlarını görmek için mükemmel bir yol olan tekne gezileri sunmaktadır, ancak fikir sizi deniz tutturursa, atlı bir araba turuna katılabilirsiniz.

İskandinavya'da Göreceğiniz Masal Gibi 7 Yer

Kopenhag, Danimarka

Kopenhag’ın büyüleyici eski liman bölgesi olan “yeni liman” anlamına gelen Nyhavn, Kopenhag’ın en eski kısmını denize bağlar ve bir zamanlar hareketli bir yerdi. Birçok denizcinin şehre ilk uğrak limanı olduğu için bölge, uzun süredir denizde olan erkekler için çok sayıda taverna ve genelev bulunan kırmızı ışıklı bir bölgeydi. Ünlü peri masalları The Little Mermaid’i içeren Yazar Hans Christian Andersen, kanal boyunca 20 yıldan fazla yaşadı ve evinde 20 numarada Prenses ve Bezelye’yi yazdı.

annecy-fransa

Annecy, Fransa

Annecy, “Fransız Alplerinin İncisi” olarak adlandırılır. Annecy Gölü ve Semnoz dağları arasında sıkışan konumu nedeniyle, Annecy fazla büyüyemez. Bu yüzden yüzyıllar öncesindeki eski kentini daha fazla kanallar sardı. Turistik yerler veya canlı gece hayatıyla dolu değildir. Cazibesi, pastel renkli evler, kesintisiz gelateriler, küçük kafeler ve restoranlar ile kaplı huzurlu su yollarından geliyor.

Utrecht-hollanda

Utrecht, Hollanda

Amsterdam kanallarının keyfini çıkarmış olabilirsiniz, ancak Utrecht’in su yolları da çok sayıda dükkan, kafe ve restoranla doludur. Bir zamanlar ortaçağ ticaret gemilerini barındıran eşsiz iskele, artık bir kadeh şarap içmek isteyenler için teras  alanı sağlıyor. Kasabanın merkezi araçsız bir yaya bölgesidir, böylece dar ve rüzgarlı parke taşı sokaklarını boş zamanlarınızda gezebilirsiniz.

İskandinavya'da Göreceğiniz Masal Gibi 7 Yer

Stockholm, İsveç

Mimarisi 13. yüzyıla kadar uzanan zarif bir şehir olan İsveç’in başkenti 14 adaya yayılmış ve 50’den fazla köprüye sahip. Stockholm Sarayı’nın (İsveç’in kraliyet ailesinin evi) eski kenti olan Gamla Stan ve diğer birçok hükümet binası, birkaç küçük adada inşa edilmiştir. 17. yüzyıldan kalma dev bir savaş gemisini görebileceğiniz Vasa Müzesi’ni ziyaret edin, sonra bu adalar şehri üzerinde eşsiz bir bakış açısı için kanallar boyunca bir tekne turu yapın.

petersburg-rusya

St. Petersburg, Rusya

Teknik olarak Avrupa’nın bir parçası olan Rusya’nın en büyük ikinci kenti bataklıkta kurulmuştur. Büyük Peter, şehri 190 mil nehir ve kanalı olan bir şehir yaratarak Amsterdam’ın ikonik su yollarında modellenmiş bir dizi kanala akıtmıştı. Moyka Kanalı’nı aşağı sürükleyebilir ve birkaç küçük saray ve Puşkin Müzesi dahil, kıyı boyunca inşa edilmiş 18. yüzyıldan kalma konakların tadını çıkarabilirsiniz.

Yorum yok

YORUM BIRAKIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.