Avrupa Rüyası Otobüsle Avrupa Turu
 

Eğlenceli Tatil Önerileri

Koronavirüs sonrası, evde oturmaktan sıkılan artık eğlenmek isteyenlere tatil önerileri ile karşınızdayız. Yeşil doğa, masmavi deniz, muhteşem gece hayatı, kültürel miras alanları, müzeler; sınavların ve bütün yılın tüm baskısını ve stresini unutturmak için harika rotalara ve gitmek istediğin şehirlere seni götürecek seçenekler mevcut. Bu bir Balkan turu olabilir; Kuzey Avrupa turu, Britanya turu, Küba turu.. İstediğin herhangi bir yer. Nereye gitsem diyorsan; işte eğlenceli tatil önerileri!

Küba

Küba’yı özel kılan; Havana’nın görkemli mimarisi, Karayipler güneşi ve  tabi ki de insanların sıcakkanlı oluşu. Ülke hakkında bilgi sahibi olmak, insanlara yakın olmak, ucuz seyahat etmek ve iyi Küba yemekleri yemek için yerel ailelerle birlikte kalmak tercih edilebilecek seçeneklerden bir tanesi. Geleneksel İngiliz yaz festivalini deneyimlemek istersen, her sokak köşesinde çalan müzik ve bantlarla titreşimli bir şehir olan Santiago’ya gidebilirsin. Casa de La Trova’ya gitmeyi de unutma tabi ki. Onun dışında güvenli ve rehber eşliğinde bir seyahat için Avrupa Rüyası Küba turu yapabilirsin.

makedonya

Makedonya

Balkan ve Orta Avrupa turu ile ziyaret edebileceğiniz Makedonya, yaz tatilinizde ziyaret edebileceğiniz uygun destinasyonlardan bir tanesi. Popüler gezilecek noktalarından bir tanesi her zevke ve ruh haline hitap eden UNESCO mirası Ohrid Gölü. Farklı etnik ve dini mimarilerin izlerini takip edebileceğin Makedonya’da yaz festivallerine de katılabilirsin. Bunlardan bir tanesi, Galicnik Düğünü. Aziz Peter günü anısına her yıl temmuz ayında düzenlenen geleneksel bir etkinliktir. Buram buram yerel kültür kokan ve üç gün süren bu etkinliği listenize ekleyin. Onun dışında kulağınızın pasını silecek, Temmuz-Ağustos aylarında Ohri kentinde düzenlenen Ohrid Yaz Festivaline de katılabilirsin.

hırvatistan dubrovnik

Dubrovnik

Game of Thrones diyarından birisi olan, güzel bir ortaçağ şehri Dubrovnik’i keşfetmek istemez misin? Adriyatik Denizi kıyısında bulunan Hırvat şehri, dünyanın en görkemli duvarlı şehirlerinden birisi. Dubrovnik’te Avrupa Rüyası Balkan turu ile harika havanın, harika plajların ve harika atmosferin tadını çıkarın.

avrupa rüyası fransa paris gezilecek yerler

Paris

Bu yaz ciddi bir ilişki yaşıyorsan ve Paris’e gelmediyseniz, şimdi tam zamanı. Romantik yürüyüşler yapın; Paris’in sanatsal ve aşkla özdeşleşen havasını soluyun. Eyfel Kulesi, Montemartre tepesi, nefis mutfağı ve dünyanın en ünlü tema parkı Disneyland.. Paris’te hepsi var! Avrupa Rüyası otobüsle Avrupa turu ile Paris ve diğer Fransa şehirlerini gezebilirsin.

Avrupa Şehirleri Lakapları ve Hikayeleri

Budapeşte

Birçok öğrenci Budapeşte’de yaz aylarını Sziget müzik festivali ile ilişkilendirse de, Macaristan’ın başkentinin başlı başına bir cazibe merkezi. Şehir, yeraltı atmosferine sahip harabe pubları ile ünlü. Szimpla en popüler olanıdır. Sovyet tarzı Corvin mağazasının üstündeki Corvinteto Kulübü; reggae ve dubstep geceleri ve çatı katındaki barlarıyla ünlüdür.

Gündüz turistik gezi sırasında, 20. yüzyıl Macaristan’ın faşist ve komünist rejimlerine ithaf edilmiş,  Andrássy út boyunca elverişli bir konuma sahip olan Terör Evi’ni ziyaret edebilirsiniz. Öğle yemeği için Menza’ya uğrabilirsiniz; çok ucuz olmasa da, lezzetli Macar spesiyalleri sunar. Budapeşte ziyareti planlıyorsanız, birçok Avrupa ülkesi ile birlikte; Avrupa Rüyası EKO ve PLUS turlarıyla burayı görmeniz ve dilediğiniz gibi keşfetmeniz mümkün.

roma

Roma

Roma, kesinlikle kaçırmak istemeyeceğiniz bir şehir. Kaç kez giderseniz gidin, ziyaret edilecek yeni yerler bulmak için her zaman Roma’ya geri dönmeye değer. Yaz aylarında oldukça sıcak olabilir, ancak şehrin her yeri çeşmelerle dolu, yanına bir su şişesi alman yeterli olur. Roma, Kolezyum, Aşk Çeşmesi, Roma Forumu veya Pantheon gibi tarihi yerleri ve yapıları ziyaret etmeden geçme. Şehirde dolaştıktan sonra güneşli bir günün ardından, lezzetli İtalyan mutfağını deneyin.

Yorum yok

YORUM BIRAKIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.