Avrupa Rüyası Otobüsle Avrupa Turu
 

En Etkileyici Kavala Plajları

Osmanlı Devleti döneminde Balkanlar‘ın en önemli merkezlerinden biri olan Kavala, Yunanistan’ın Doğu Makedonya ve Trakya bölgesinde yer alan şirin bir sahil kenti. Avrupa’da yaz tatilini keyifle geçirebileceğiniz Kavala, Osmanlı’dan Bizans’a uzanan ve iyi korunmuş tarihi dokusunun yanı sıra limanın muhteşem manzarasıyla ünlü. Altın kumlu plajları ve kristal suları ile ünlü plajlarının yer aldığı Kavala plajları, barları, meyve suyu stantları ve yerel şarap stantlarının yanı sıra taze balık ve deniz ürünleri konusunda uzmanlaşmış restoranlar ile donatılmış durumda. Çok temiz ve güvenli plajlarda, cankurtaran, plaj voleybolu sahaları ile, tuvalet duş ve şezlong olanakları da yer alıyor. En etkileyici Kavala plajları ise kentin doğusunda yer alan Keramoti, Perigiali, merkezde yer alan Rapsani ve Kalamitsa, Batis, Tosca ve Palio olarak sıralansa da, Nea Iraklitsa, Nea Peramos, Ammolofi, Almira, Sarakina, Kariani ve Ofrynio Plajlarının yanı sıra kentte pek çok küçük ve şirin koy bulunuyor.

Yunanistan Kavala Ammolofoi Plajı

Ammolofoi Plajı

Kavala’nın en popüler plajlarından olan Ammolofoi Plajı, genellikle gençlerin tercih ettiği canlı bir plaj. Uzunluğu bir milin üzerinde ve çok geniş olan Ammolofoi, keşfetmek için doğal kum tepelerine, ılık ve tertemiz denize sahip. Yakınlarındaki Anaktoroupolis Antik Kalesi’ni de ziyaret edebileceğiniz plajda, pek çok plaj bar ve restoranı bulunuyor. Gün boyu eğlenebileceğiniz keyifli plaj aktiviteleri sunan plajda cankurtaran hizmeti de bulunuyor. Ammolofoi Plajı, ulaşım kolaylığı, yeme içme mekanlarının çeşitliliği, kumlu ve temiz oluşu ile oldukça turistik bir yer.

Yunanistan Kavala Nea Iraklitsa Plajı

Nea Iraklitsa Plajı

Oteller, restoranlar, kafeler ve kulüplerin sahili boyunca sıralandığı Nea Iraklitsa Plajı, oldukça uzun bir kumsala sahip. İki bölümden oluşan plajın batı tarafı yoğun kalabalıkla birlikte çok çeşitli bar ve gece kulüplerinin bulunduğu renkli gece hayatıyla ünlü. Plajın doğu tarafı ise daha sakin ve aileler için uygun. Bu plajdan, çeşitli dalış turlarının yanı sıra ve sahil boyunca birkaç adacığa hareket tekne turlarına çıkabilirsiniz. Bazılarında da keşfedebileceğiniz mağaralar var.

Yunanistan Kavala Tosca Plajı

Tosca Plajı

Kavala’nın bir başka popüler plajı olan Tosca, şirin bir koyun merkezinde yer alıyor. Tıpkı diğer Kavala plajları gibi geleneksel balık restoranları ve plaj barlarının yer aldığı Tosca Plajı, aslında Tosca Hotel kompleksinin bir parçası. Bu nedenle de, duş ve cankurtaran gibi olanakların yanı sıra bir de plaj oyun alanına sahip.

Yunanistan Kavala Kalamitsa Plajı

Kalamitsa Plajı

Kavala şehir merkezinin batı girişinde yer alan Kalamitsa Plajı, Mavi Bayrak ödüllü turistik bir Kavala plajı. Giriş ücretinin bulunmadığı Kalamitsa’ya merkezden hareket eden 4-5-8 No’lu otobüslerle ulaşım mümkün. Sahilinde ve yakınlarında pek çok geleneksel tavernanın yer aldığı plajın kumlu sahili oldukça popüler.

Yunanistan Kavala Palio Plajı

Palio Plajı

Kayalık bir plaj olan ve Tosca’dan Iraklitsa’ya dek uzanan Palio Plajı, çocuklu ailelerin günü geçirmek için tercih ettikleri mükemmel bir yer. Sakin ve sessiz olmasının yanı sıra temiz ve düzenli olan, plaj barları ve parti izleyicileriyle kaplı diğer plajları kadar çılgın olmayan Palio’nun kendine ait bir otoparkı olmasa da yakınlarda park etmek için bol miktarda ücretsiz alan bulunuyor.

Güzelliğinin yanı sıra, Kavala’nın plajları da temizlik açısından dikkat çekiyor. Ammoglossa, Perigiali, Rapsani, Kalamitsa, Batis, Tosca, Sarakina, Ammolofoi ve Nea Iraklitsa Mavi Bayrak unvanına sahip. Yaz tatilinizi keyifle geçirebileceğiniz Kavala’yı ve etkileyici plajlarını Avrupa Rüyası ile ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yok

YORUM BIRAKIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.