Avrupa Rüyası Otobüsle Avrupa Turu
 

Fransa’dan Hediyelik Eşya Alacaklara Tavsiyeler

Avrupa Rüyası’nın otobüsle Avrupa turu sırasında ziyaret edebileceğiniz Fransa’nın başkenti Paris‘ten sevdiklerinize vermek için hediye almak istemeniz çok normal. Aslında, minik bir anı kalması için ben her gittiğim yerden öncelikle kendime bir şeyler bakıyorum. İşte, Paris’ten getirebileceğiniz hediyelik eşyalar listesi ve Fransa’dan hediyelik eşya alacaklara tavsiyeler!

avrupa rüyası fransa paris béret

1 Béret

Fransa hakkında birçok klişe var ve en meşhur olanlardan biri, Fransızların daima Bérets giymeleri. Bu örme yün şapka genellikle Parisli sanatçılarla ilişkilendiriliyor. İşin doğrusu Fransız halkı bunları sıklıkla kullanmıyor olsa da yine de Fransız başkentinden eve dönüş için önemli bir sembol ve şirin bir armağan olmaya devam ediyor. Paris’teki hemen hemen her hediyelik eşya mağazasında Çin malı olan ucuz olanları bulabilirsiniz. Ancak, Fransa’da üretilen bir beret, hediyenizi daha çekici hale getirebilir.

Nereden satın alınır?

BUTIK PASSION FRANSA

42 avenue de la Grande Armée, 75017 Paris

http://www.passionfrance.fr/

Fiyat:

Çocuklar için, 17.90 €

Yetişkinler için, 19.90 €

avrupa rüyası fransa paris macaron

2 Macaron

Badem tozu, yumurta akı ve şekerden yapılan bu küçük hamur işleri, iki bisküvi arasındaki ganaj ile Parisli Acıbadem Kurabiyesi olarak adlandırılıyor. Oldukça maceraperest ya da klasik tatlar gibi olsun, her zaman zevkinize uyacak bir şeyler bulacaksınız. Çoğu yabancının favori Fransız tatlısı olan macaron, bu konuda oldukça iddialı. Tatlıların büyüsüne direnmek zor ama kesinlikle tatmaya değer!

Nereden satın alınır?

BUTIK PIERRE HERMÉ OPERA

39 avenue de l’Opéra, 75002 Paris

Fiyat:

7 macaroonlu kutu, 18 €

12 macaroonlu kutu, 29 €

18 macaroonlu kutu, 41 €

24 macaroonlu kutu, 52 €

40 macaroonlu kutu, 85 €

avrupa rüyası fransa paris marinière

3 Marinière

Marinière, 19. yüzyıldan beri Fransız Denizi’nde giyilen uzun kollu bir forma. Daha önceleri yalnızca mavi ve beyaz olan bu giyside, 20 mm’lik 21 beyaz çizgi ve 10 mm’lik 20 veya 21 mavi çizgili vardı. “Tricot Rayé” (Striped Jersey), Coco Chanel’i moda endüstrisine tanıttığından beri popüler oldu. Yves Saint Laurent ve Jean-Paul Gaultier gibi diğer moda tasarımcıları da bu akımı izledi. Günümüzde ise bu forma tamamen hayal ürünü, bazen de tuhaf, moda bir deyim haline geldi. Oldukça Fransız bir hediye ile eve döneceğinize emin olabilirsiniz!

Nereden satın alınır?

BUTIK AMOR LUX VAVIN

16 Rue Vavin, 75006 Paris

Fiyat: Ürüne bağlı olarak yaklaşık 40 € ila 70 € arası

avrupa rüyası fransa paris şarap

4 Şarap

Şarap Fransa’nın nihai sembolü! Hemen her bölgesinde kendine özgü şarapların üretildiği Fransa’da, hemen hemen her tatta ve her bütçeye hitap eden bir şişe şarap mutlaka bulabilirsiniz. Bu yüzden iyisini bulmak için çok da tereddüt etmenize gerek yok. Bir şarap dükkanına git ve birkaç çeşidini deneyin. İster kırmızı ister rosé, ister beyaz veya sarı olsun, size ve sevdiklerinize uygun bir şişe mutlaka bulacaksınız.

Nereden satın alınır?

NICOLAS RAMBUTEAU BEAUBOURG

30 rue Rambuteau, 75003 Paris

Şehirde birçok Nicolas butiği var.

Fiyat: 3 €’dan yüzlerce euroya dek değişen fiyatlarda şarap bulabileceğiniz butikte ortalama fiyat, şişe başına 15 €

avrupa rüyası fransa paris parfüm

5 Parfüm

Daha rafine bir hediye almak istiyorsanız, evinize bir şişe parfümle dönebilirsiniz. Bu kokulu armağanla, sevdiklerinizin Avrupa’nın en güzel şehrine seyahat etmelerini sağlayabilirsiniz. Özellikle de kalbinizde ayrı yere koyduğunuz birileri varsa! Diğer yandan Paris’te birbirinden güzel oda spreyleri ve ev kokuları da alabilirsiniz. Kim evinin Paris’ten gelen bir koku ile dolmasına hayır diyebilir ki?

Nereden satın alınır?

LA MAISON GUERLAIN

68 rue des Champs-Elysées, 75008 Paris

Fiyat: 100 ml’lik bir parfüm şişesinin ortalama fiyatı 120 €

FRAGONARD BUTİK

196 bulvarı Saint Germain, 75007 Paris

Fiyat: Ev kokuları için yaklaşık 30 €

Bir şişe parfüm için 30 ile 90 € arası

Avrupa Rüyası EKO ve PLUS ile Fransa’nın başkenti Paris’in yanı sıra, Cannes, Nice, Marsilya, Antibes ve Toulouse’u da ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yok

YORUM BIRAKIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.