Avrupa Rüyası Otobüsle Avrupa Turu
 

Gezginlerin En Çok Gezdikleri Avrupa Şehirleri

Bir gezgini seyahat aşkından dolayı asla durduramazsınız. Gezmek onlar için bir hobi değil, yaşam tarzı. O nedenle bir yere gitmek istediğimizde ilk önce gezginlerin sosyal medyalarına bakarız veya tavsiyelerini okuruz. Avrupa turu ve ziyareti planlayanlar için işte gezginlerin en çok gezdikleri Avrupa şehirleri!

Londra

Hem tarihi Londra Kulesi’ni ve hem de görülmesi gereken avangard Tate Modern’i Londra’da deneyimleyebileceksiniz. Kraliyet kültürü atmosferini hissedeceğiniz şehirde, Londralılar kesinlikle hâlâ kraliyetlere saygı duyuyorlar. İngiliz Çayı? Evet kesinlikle bunu da ihmal etmemelisiniz. Politika ve bankacılıktan modaya ve müziğe kadar her konuda güncel bir lider olan Londra’nın kültür pusulası her zaman seyahat severler için tercih nedeni oluyor.

gezginlerin-en-çok-gezdiği-şehirler-paris-gezi-rehberi

Paris

Işık Şehri, unutulmaz ortamıyla her yıl milyonlarca ziyaretçiyi kendisine çekmeyi başarıyor. Tabii ki, mutfağı ve geniş sanat koleksiyonları da bu cazibenin bir kısmını hak ediyor. Seine nehriyle uyumlanan şehirde; görkemli müzeleri, asırlık kiliseleri ve Rokoko ve Neoklasik tasarım mimarisi bloklarını çevreleyen kentin içinde dolaşarak hem şehrin hemde tatilinizin keyfini sürebilirsiniz. 

Birinci sınıf müzeler, moda, mutfak ve kendine özgü bir atmosfere sahip olan Paris’te, Musée d’Orsay’ı, Eyfel Kulesi’ni, Versay Sarayı’nı ve Louvre Müzesi’ni ziyaret etmeyi de unutmayın.

roma-italya-gezginlerin-en-çok-gezdiği-şehirler

Roma

Yedi tepe kenti olan Roma; ister yakındaki Vatikan Şehri’nin gizemi isterse Colosseum’un hayaletleri, Piazza Navona’da öğleden sonra bir caffè veya bir Trattoria’da üst üste bir makarna tabağı olsun; sonuna kadar büyüleyici olacağı kesin.

Pantheon, Roma Forumu ve onlarca kilisenin yanı sıra,Vatikan Müzeleri, Kolezyum, meydanları ve Aşk Çeşmesi ziyaret etmeniz gereken yerler arasında. Ayrıca İtalyan yemeklerini tatmadan da kesinlikle dönmeyin.

amsterdam-hollanda-gezginlerin-en-çok-gezdiği-şehirler

Amsterdam

Amsterdam hakkında duyduğunuz her şeye inanmayın. Red Light Bölgesi hakkındaki yorumlardan bahsediyorum. Amsterdam, umduğunuzdan çok daha fazlasının olduğunu fark edeceksiniz.

Bir kanal labirenti boyunca bisiklet sürmek, Vincent van Gogh’un dönen Ekspresyonizmini araştırmaktan, geniş Vondelpark’ta tembellik yapmaya; Amsterdam çeşitli gezginlerin zevkine hitap ediyor.

viyana-avusturya-gezginlerin-en-çok-gezdiği-şehirler

Viyana

Tarih, kelimenin tam anlamıyla ve mecazi olarak Viyana’nın merkezindedir. Innere Stadt’in (Inner City) dar sokaklarının otantik atmosferi sizi etkisi altına alacak. Sanatın kentinde besteci Wolfgang Amadeus Mozart veya psikolog Sigmund Freud’u selamlayın, izlerini takip edin. Aradığınız kültür ise, burada bulacaksınız.

Ama bu şehre sadece müzik ve hükümdarlardan daha fazlası var. Viyana, haute couture ile birlikte iş için yarışan bağımsız kitapçılarla, biraz para harcamak için de harika bir yer. Ayrıca bir eğlence parkı ve birinci sınıf bir hayvanat bahçesi dahil gençler için şaşırtıcı sayıda ilgi çekici yerleri var. 

Yorum yok

YORUM BIRAKIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.