Avrupa Rüyası Otobüsle Avrupa Turu
 

Hollanda’da Keşfedilmeyi Bekleyen 5 Yer

Avrupa‘nın en çok seyahat eden ülkesi Hollanda, genellikle Amsterdam’dan ibaret gibi algılanıyor. Ülkenin güzel başkenti kesinlikle görülmesi gereken bir yer. Küçük ama güçlü ülkenin etkili demiryolu ağı ve düz, kolay gezilebilir yolları, Hollanda’yı ana turist merkezinin ötesinde keşif için ideal bir ülke haline getiriyor. Yemyeşil parklar, sahil şeritleri, birbirinden güzel kanallar üzerine inşa edilmiş orta çağ kasabaları ve gökdelenlerle dolu modern şehirlere sahip olağanüstü farklı bir ülke Hollanda. Doğal ve mimari değerleri ile tamamen benzersiz. Avrupa Rüyası ile ziyaret edebileceğiniz Hollanda’da keşfedilmeyi bekleyen 5 yer bu yazıda!

avrupa rüyası hollanda amsterdam

1. Amsterdam

Avrupa’nın en popüler turistik yerlerinden biri olan başkent Amsterdam’ın neden her yıl binlerce ziyaretçi ağırladığını anlamak zor değil. Eşsiz güzellikteki kanalları, kendine özgü şirin mimarisi, tarihi evleri, birbirinden muhteşem kasabaları, coffe shop’ları, Avrupa’nın en ünlü festivalleri ve organizasyonları, değerli müze ve galerileriyle bu şehir tam anlamıyla Hollanda’nın kalbi!

avrupa rüyası hollanda rotterdam

2. Rotterdam

Ülkenin en büyük ikinci şehri olan Rotterdam, İkinci Dünya Savaşı sırasında Avrupa’nın en büyük limanlarından biri olan stratejik önemi nedeniyle neredeyse on yıllardan beri neredeyse tamamen yeniden inşa edildi. Bu yüzden, ülkenin geri kalanında bu kadar yaygın olan geleneksel Hollanda yapı tarzını görmezken, dünyanın en eşsiz mimarisine şahit olacaksınız. Küp Evler, Markthal, De Rotterdam, Erasmus Köprüsü ve Fenix ​​Food Factory gibi pek çok adres görülmeyi bekliyor.
 avrupa rüyası hollanda lahey

3. Lahey

Hollanda Krallığı hükümetinin, bakanlıklarının, parlamentosunun, Hollanda Yüksek Mahkemesi’nin ve Hollanda Devlet Konseyi’nin bulunduğu Lahey (Den Haag/The Hague), ülkenin siyasi, idari ve ekonomik merkezi. Sokakları ve binaları hem etkileyici tarihini hem de çağdaş önemini ve pitoresk, ulaşılabilir cazibesini yansıtan güzel bir şehir olan Lahey’in şehir merkezi, orta çağ ile modern mimarinin ilginç bir karışımı. Şehrin kuzeyine doğru bir iskele, deniz feneri ve kilometrelerce uzanan kumsalı ile zengin bir sahil beldesi olan Scheveningen bölgesi ile de ünlü.

avrupa rüyası hollanda delft

4. Delft

Hollandalı ressam Vermeer ile bilinen Delft, sanatsal mirasına layık, görülmeye değer güzellikte bir şehir. Şehir merkezi, etkileyici Rönesans tarzı belediye binası gibi pek çok anıtsal yapıya ve hafif bir açıyla eğimli, 75 metrelik olağanüstü kilise kulesine sahip bir Orta Çağ kilisesi olan Oude Kerk’e ev sahipliği yapıyor. Delft, aynı zamanda 1432’ye dayanan ve büyüleyici evleri, kafeleri ve yüzeyde süzülen nilüferleriyle dikkat çeken Vrouwjuttenland da dahil olmak üzere düzinelerce güzel kanalı barındırıyor.

avrupa rüyası hollanda leiden

5. Leiden

Ülkenin en eski üniversitesine sahip enerjik ve hareketli bir şehir olan Leiden, geleneksel tarz evlerin ve 17. yüzyıldan kalma bakımlı bahçelerin ve yel değirmenlerinin arasında yer alan binaların bulunduğu pitoresk bir kartpostal gibi. Rembrandt’ın doğum yeri olan Leiden, aynı zamanda Hollanda’nın kültür ve sanat merkezi. İlkbahar ve yaz aylarında ise Leiden tam bir festival kentine dönüşüyor.

20 gün boyunca 16 ülkenin 32 şehrini görebileceğiniz Avrupa Rüyası PLUS ile Hollanda’nın Amsterdam, Rotterdam, Lahey, Delft ve Leiden şehirlerini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yok

YORUM BIRAKIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.