Avrupa Rüyası Otobüsle Avrupa Turu
 

Otobüsle Avrupa Turuna Çıkmak İçin 5 Harika Sebep

Bazı şeyler için hayaller ertelemeye gelmez; seyahat gibi. Lisede veya üniversitede öğrencisin. Bir yurtdışı hayalin var,öğrenciler için en güzel seçeneklerden birisi otobüsle Avrupa turu mesela, bu hayalini gerçekleştirmek için bir işe sahip olmayı ve hayatını düzene koymayı bekleme. Gençsin, özgürsün ve enerjiksin; kesinlikle bir Avrupa turunu hak ediyorsun. Senin Avrupa turuna çıkmak için nedene ihtiyacın yok ama; işte öğrenciler için Avrupa turuna çıkmak 5 harika sebep!

otobüsle-avrupa-turu-avrupa-rüyası-1

Konfor bölgenizden ayrılın

Gençler olarak çoğumuzun köklü bir rahatlık bölgesi var. Annen ve babanla evde, muhtemelen hayatının iyi bir parçası olarak seni tanıyan bir topluluktasın. Yerini kurdun, arkadaşların, etkinliklerin, mekânların ve işlerin var. Bu günlük rollerde rahatsın ve onları parçalama fikri korkutucu ve rahatsız edici.

Bilmediğiniz durumlarda daha çok öğreniriz. Günlük rutinlerimizde insanlara ve çevrenize nasıl davranacağınızı ve bunlara nasıl cevap vereceğinizi bilirsin. Yeni bir yerde olmak, farklı değerlere sahip olan ve farklı bir şekilde yaşam sürdüren herkes, bu aşinalıkları ortadan kaldırır. Ancak farklılıklara rağmen insanlarla bağlantı kurabildiğini ve dış ortamlarda gezinebildiğini düşündüğünde, daha akıllı ve daha yetkin bir birey olursun. Rahatsızlığı kucakla. Çünkü büyümene yardımcı olur.

avrupa-ruyasi-otobusle-avrupa-turu-eglence-mutluluk-seyahat-tavsiyeleri

Seyahat etmek güveni arttırır

Yabancı bir ülkede toplu taşıma araçlarının nasıl kullanılacağına karar vermenin ya da bir markette basit şeyler sormanın önündeki engelleri aşarken, yabancı durumlarda uyum sağlama konusunda güven ve yetenek kazandırır.

avrupa-rüyası-katılımcıları-otobüsü

Kültürel duyarlılığınızı geliştirin

Kültürel olarak duyarlı olmak, küreselleşen dünyamızda anahtarıdır. “Şu ülkede insanlar böyledir” demek yeterli değil. Kültürel duyarlılığı uygulamak için belirli bir davranışı açıklayabilecek temel değerleri aramak önemlidir. İyi bir örnek İspanya’da (özellikle güneyde), çalışma günlerinin ortasında 2-3 saatlik bir siesta ve öğle yemeği yedikleri zamandır.

Birçok insan, bu kültürel normu, tarihsel olarak İspanyolların ailenin yüz yüze değer verdikleri gerçeğiyle çok daha fazla ilgisi olduğunda tembellik eden insanlar olarak görür. Birlikte bir aile olarak yemek yemek, bir sandviçi masaya getirerek çalışma süresini maksimuma çıkarmaktan daha önemlidir.

Kültürel değerlerin ve normların farkında olmak sadece büyüleyici değil, aynı zamanda uluslararası meseleleri ve çatışmaları anlamamıza, hatta yabancı bir iş ortağının kültürel normları ile ilişki kurmamıza yardımcı olabilir. Bakış açılarını değiştirebilmek ve başka birinin nereden geldiğini görebilmek önemli bir beceridir. Kültürel duyarlılık hem iş hem de kişisel düzeydeki iletişiminde sana yardımcı olacaktır.

avrupa-ruyasi-otobusle-avrupa-turu-18

Küreselleşmeye uyum sağla

İster beğen, ister beğenme, internet ve sosyal medya ile hızla küreselleşiyoruz. Küreselleşen dünyamızda kültürel olarak duyarlı olmak önemlidir ve yabancı bir dil bilmek zarar vermez. İş dünyasında, yurtdışında yaşamak, sana rekabet avantajı sağlayabilir. Seyahat etmenin seni geliştirmesi ve başarılı olmana yardım eden, güven ve kültürel duyarlılığı kullanın.

otobusle-avrupa-turu-avrupa-ruyasi-manastir-yunanistan

Sınırsız iletişim ağı fırsatını yakalayın

Yurtdışında okumak, çalışmak ve seyahat etmek değerli bağlantılar kurmanıza yardımcı olur. Yurtdışında, insanların genellikle çok arkadaş canlısı, evleriyle ve kültürleriyle ilgili konuşmayı severler. Bu her zaman böyle değildir, ancak genellikle olduğundan daha fazladır. Yurtdışında arkadaşlıklar kurmak bu büyük dünyanın biraz daha küçük görünmesini sağlayabilir ve nereye giderseniz gidin daha bağlı hissetmenize yardımcı olabilir. Seyahatlerinde olabildiğince çok insanla tanış. Bu bağlantıların gelecekte ne zaman işe yarayacağını, eğlenmek için mi yoksa başkalarını mı ziyaret edeceğini asla bilemezsin.

Avrupa Rüyası otobüsle Avrupa turu ile 16 günde 14 ülke 28 şehir keşfetmek ister misiniz? Sizde gençken güzel ve unutulmaz bir şey yapayım derseniz maceraya ortak olun!

Yorum yok

YORUM BIRAKIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.