Avrupa Rüyası Otobüsle Avrupa Turu
 

Prag’ın En İyi 5 Gece Hayatı Mekânı

Prag’ın gece hayatı, geleneksel ve modern yaşamın ilginç bir karışımını sunuyor. Kentin eğlenceli gece hayatı Eski Kent ve Nové Město boyunca sıralanan eski tarz, çok iyi şarap sunan mekanlardan, temiz ve güler yüzlü hizmet sunan yeni nesil publara dek uzanıyor. Hatta sokakta bile “svařák” olarak bilinen sıcak şarap içebilir, geleneksel bira salonlarından çıkıp şık ve modern dans kulüplerine gidebilir, sabahın ilk ışıklarını Charles Köprüsü’nde karşılayabilirsiniz. Nereye gidelim, nasıl eğlenelim derseniz, Prag’ın en iyi 5 gece hayatı mekânı listesine göz atabilirsiniz.

çekya prag U Medvídků

1. U Medvídků

Prag’ın en tarihi köklerine sahip bira fabrikalarından biri olan U Medvídků, tümü Prag’ın merkezinde bulunan, mini bir geleneksel Çek bira fabrikası, bira salonu ve otelden oluşuyor. U Medvídků’e girdiğinizde, neyin içileceği konusunda biraz kafanız karışabilir. Ancak burada içebileceğiniz en özel lezzet kuşkusuz Oldgott ve mekânın özel biraları. Zemin katta tek odalı bir pub ve arkaya kadar uzanan ve güzel bir yaz bahçesine açılan çok daha büyük bira salonu bulunuyor. Üst kata çıkacak olursanız burada da bira fabrikasını bulacaksınız. Tüm restoranlar için aynı olan menü, içlerinden herhangi birine eşlik etmek için mükemmel olan doyurucu, ağır ve lezzetli Çek mutfağından oluşuyor. Na Perštěě Caddesi üzerindeki elverişli bir konumda bulunan U Medvídků, Prag’ın en iyi 5 gece hayatı mekânından biri.

Adres: Na Perštěě 7
İletişim: 00 420 224 211 916; umedvidku.cz
Fiyatlar: Bira £ 1’dan başlıyor.

çekya prag Jazz Dock

2. Jazz Dock

Vltava Nehri kıyısında, eşsiz manzaralar sunan Janáčkovo nábřeží sahil alanının hemen altında yer alan Jazz Dock, kesinlikle Prag’ın en yeni yeni caz kulübü. Oldukça modern havadar ve şehrin standartlarına göre harika bir caz kulübü olan mekân hem samimi konserlere hem de daha büyük ölçekli organizasyonlara ev sahipliği yapıyor. Jazz Dock, hem klasik hem de yeni caz ve mizah müzikleri türlerinin çeşitliliğini vurgulamaktadır. 2009’un başlarında açılan ve muhteşem bir ses sistemine sahip Jazz Dock’da caz virtüözlerinin muazzam caz ve blues programını kaçırmayın.

Adres: Janáčkovo nábřeží 2
İletişim: 00 420 774 058 838; jazzdock.cz
Fiyatlar: Bira £ 1’dan başlıyor.

çekya prag Tretter’s Cocktail Bar

3. Tretter’s

Prag’ın Eski Kent Meydanı’nın hemen kuzeyinde, hayranlık uyandıran İspanyol Sinagogu’ndan çok uzak olmayan Tretter’s, bir kokteyl cenneti. Öyle ki usta Michael Tretter’a ait 150 klasik ve 50 yeni formül de dahil olmak üzere 200’e yakın özel kokteyli bulunan mekân, kırmızı döşemeli, loş ışıklı zarif iç mekanıyla da oldukça hoş. Tretter’s, stil müziği, dönem fotoğraflarıyla önceki yüzyılın otuzlu yıllarının Paris ve New York atmosferini hissettiriyor. Siyaset, ticaret, modellik ve sanat dünyasından pek çok ziyaretçi, günlerini uzatmak için buraya geliyor.

Adres: V kolkovně 3
İletişim: 00 420 224 811 165; tretters.cz
Fiyatlar: Martini £ 5’dan başlıyor.

çekya prag Monarch Wine Bar

4. Monarch Wine Bar

Eğer kaliteli şarap ve iyi peynir hayranıysanız Monarch Wine Bar, Prag’da on yıldan uzun süredir faaliyet gösteren tek şarap barı. En iyi yabancı ve Çek şaraplarını leziz peynirler, Parma jambonu ve salamlarla tadabileceğiniz mekânın, 40 kişi kapasiteli tonozlu tavana sahip hoş mahzeni, özel davetler ve daha büyük sosyal etkinlikler için kullanılıyor. Eski Kent Meydanı ve Wenceslas Meydanı’na 5 dakikalık yürüme mesafesinde yer alan Monarch, Prag’daki Çek şaraplarının önde gelen merkezlerinden biri. Ziyaretçilerinin bar alanında tadabilecekleri ya da satın alabilecekleri geniş bir şarap seçkisine sahip mekân, keyifli ve sofistike bir atmosfere sahip.

Adres: Na Perštěě 15
İletişim: 00 420 224 239 602; monarch.cz
Fiyatlar: Kadeh şarap £ 1’dan başlıyor.

çekya prag Palác Akropolis

5. Palác Akropolis

Eşsiz müzik, tiyatro ve sanat projeleri sunan bağımsız kültür merkezi olan Palác Akropolis, Prag’ın eski apartman daireleri, barlar, sanatçı atölyeleri ve diğer bohem mekanlarıyla ünlü Žižkov semtinde yer alıyor. Hem yerel hem de uluslararası üst düzey sanatçıların çalıştığı merkezde yıl boyu yaklaşık 950 kültürel etkinlik düzenliyor. Kubelíkova Caddesi’nde bulunan modern ve görkemli bir yapı olan Palac Akropolis’in zemin katında, ağırlıklı olarak rock konserleri düzenlenen sosyal salon Akropolis yer alıyor.

Adres: Kubelíkova 27, Prag 3
İletişim: 00 420 296 330 991; palacakropolis.cz
Fiyatlar: Bira £ 1’dan başlıyor.

Prag, tüm Avrupa‘daki en düşük bira fiyatları sayesinde Avrupa’nın en önemli parti şehri. Prag’ın en iyi 5 gece kulübü listesinin haricinde, House, Rock Pub’da, Phenomen Music Club, Palac Akropolis ve O2 Arena gibi dans mekanlarına da göz atabilirsiniz.

Yorum yok

YORUM BIRAKIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.