Avrupa Rüyası Otobüsle Avrupa Turu
 

Roma’dan Ne Alayım Diyenlere Alışveriş Rehberi

Aşkın ve İtalya‘nın başkenti Roma’yı Avrupa Rüyası ile gezip gördükten sonra artık eve dönme vakti geldiğinde, insanın aklına ister istemez yanında sevdiklerine hediye götürmek geliyor. Tabii ne alacağınız, kime alacağınıza ve bütçenize göre bu durum değişir. Burası Roma herkese ve her bütçeye uygun şeyler bulmak elbette mümkün.

avrupa rüyası roma makarna

Roma’dan ne almalıyım?

1. Çeşit Çeşit Makarnalar

Öncelikle kendinize ya da sevdiklerinize Roma’dan alınabilecek en uygun ve en anlamlı şeylerden biri makarna. İtalya denince insanın aklına ister istemez doğrudan pizza ve makarna geliyor. Pizzayı götüremeyeceğinize göre geriye makarna kalıyor. Roma’da makarnanın her türlüsünü farklı şekillerde, farklı renklerde ve farklı aromalarda bulmak mümkün.. Ispanaklı, domatesli, karidesli…

avrupa rüyası roma moda

2. Giyim, Çanta ve Ayakkabı

Bilindiği gibi Milano modanın başkenti olarak tanınıyor. Dünya çapındaki birçok ünlü giyim, ayakkabı ve çanta firmasının merkezi İtalya. Haliyle Roma’da da bu firmaların şubeleri var. Tanınmış markalar yerine daha özgün, birçok butik mağazada mevcut. Ancak ister tanınmış olsun ister butik olsun fiyatlar ülkemize göre oldukça pahalı. Bütçeniz uygunsa ve gerçekten sizin için özel birine hediye almak istiyorsanız bu mağazaları deneyebilirsiniz.

avrupa rüyası roma pinokyo

3. Pinokyo Temalı Hediyeler

Hepimizin çocukluğundan beri aşina olduğu Pinokyo’nun anavatanı da İtalya. Hal böyle olunca Pinokyo temalı her boyuttan kuklalar, magnetler ve oyuncaklar bulmak mümkün. Özellikle bir çocuğa hediye almak istiyorsanız tercih edilebilir.

avrupa rüyası roma murano camı

4. Murano Camı Ürünler

Aslında ülkemizde de turistik bölgelerde görebildiğimiz camdan yapılmış kolye, küpe, ve yüzük gibi cam takıları ve vazo, bardak ve tabak gibi eşyaları Roma’da da görmek mümkün. Buranın diğer yerlerden farkı ise aslen Venedik’e özgü bir cam olan “Murano Camı”ndan yapılıyor olması. Tabi her üründe olduğu gibi bu ürünlerinde birçok yerde sahtesi ve taklidi mevcut. Zarif cam ürünlerini seviyorsanız, kırmadan taşıyabilirim diyorsanız ve aslını bulabilirseniz tercih edebilirsiniz.

avrupa rüyası roma şarap

5. Peynir, Zeytinyağı, Şarap, Balsamik Sos

Roma’dan dönüşte yanınıza yöresel ürünler almak isterseniz ve farklı lezzetleri tatmayı seviyorsanız İtalya’nın meşhur mozzarella ve permesan peynirlerini, Akdeniz’e özgü zeytinyağlarını, ev yapımı şaraplarını ve İtalyan mutfağına ait balsamik sosları deneyebilirsiniz.

avrupa rüyası roma tablolar

6. Tablolar

Gerçekten farklı bir şey olsun istiyorsanız şehirdeki sokak sanatçılarının gözünüzün önünde yaptığı sulu boya ya da yağlı boya tablolardan da alabilirsiniz. Birden fazla aldığınızda ve pazarlık yaptığınızda fiyatlarda indirimde yaptırabilmeniz mümkün.

avrupa rüyası roma magnet

7. Hediyelik Eşyalar

Turistik bölgelerin olmazsa olması o bölgeyi anlatan ve her zaman bulabileceğiniz hediyelik eşyalardır. Bu şekilde bir sürü hediyelik eşya satan yer bulmak mümkün. Özellikle hediye almak istediğiniz kişi sayısı fazla ise buraları tercih edebilirsiniz. Uygun fiyatlarda çok çeşitli şeyler mevcut. Her birinin üzerinde Roma’nın simgesel yapılarının yer aldığı çeşit çeşit magnetler, anahtarlıklar, çantalar, oyuncaklar, bardaklar, biblolar… Tercih size kalmış.

Yorum yok

YORUM BIRAKIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.