Avrupa Rüyası Otobüsle Avrupa Turu
 

Takip Edilmesi Gereken 7 Gezgin Blogu

Günümüzde ulaşım olanaklarının gelişmesiyle beraber seyahat etmek bazıları için bir yaşam biçimi halini almıştır. Aslına bakılırsa şehir hayatının karmaşasından uzaklaşmak ve yeni yerler keşfetmek hemen herkesin hayalidir. Takip edilmesi gereken gezgin blogu bu konuda en önemli rehberlerimizdendir.

Ancak işinden, yaşadığı çevreden ve günlük rutininden vazgeçerek yollara düşmek herkesin harcı değildir. Yine de özellikle son yıllarda bunu başarabilmiş pek çok gezgin ile karşılaşmak mümkündür. Bu gezginler, yeni yerler keşfetmek için çıktıkları bu yolda edindikleri deneyimleri kendi bloglarında ya da Instagram üzerinden paylaşıyor ve hayali de olsa kısa bir yolculuğa çıkmamızı sağlıyorlar.

Foster Huntington

Foster Huntington

Mutlaka Takip Edilmesi Gereken Gezgin Blogları

1. Foster Huntington

Gezgin olmaya karar vermeden önce New York’ta tasarımcı olarak çalışan Foster, 2010 yılında iyi bir maaşı ve konforlu işini bırakarak yepyeni bir hayata adım atıyor. Yeni hayatına karavanla başlayan Foster, hayatını kişisel blogu üzerinden bizlerle paylaşıyor. Yine Instagram’da 985 bin takipçiye sahip bu gezgin, o kadar etkili bir dil kullanıyor ki, paylaştığı tek bir fotoğraf dahi binlerce beğeni topluyor.

biz-evde-yokuz

Biz Evde Yokuz

2. Bize Evde Yokuz

Kendilerine ait bloglarından takipçileriyle seyahat deneyimlerini paylaşan Duygu ve Bilgehan, çalışarak hayallerine ulaşmalarının mümkün olmadığını anlar ve dünyayı gezmeye başlarlar. Hatta bu kararı verdikleri ilk zamanlarda hayallerini gerçekleştirmek adına evlerinden dahi vazgeçmişler.

Bucketlistbums

Bucketlistbums

3. Bucketlistbums

Her zaman yaz aylarını yaşıyor gibi hissetmek istiyorsanız mutlaka Bucketlistbums’un blogunu takip etmelisiniz. Ayrıca Instagram hesabını da ziyaret edebilir, seyahat ettiği yerleri buradan da görebilirsiniz.

Rotasız Seyyah

Rotasız Seyyah

4. Rotasız Seyyah

Özel sektörde 6 yıl gibi bir süre çalıştıktan sonra freelancer fotoğrafçılık yapmaya başlayan Rotasız Seyyah Mehmet Genç, İspanyolcayı dünyayı gezerken öğrenmiş. Eğer Rotasız Seyyah’ın yolculuğuna tanık olmak isterseniz sık sık blogunu ziyaret edebilirsiniz.

doyoutravel

doyoutravel

5. doyoutravel

Takip edilmesi gereken gezgin blogları arasında doyoutavel’ı da sayabiliriz. Seyahatlerini kız arkadaşıyla birlikte gerçekleştiren Jack’in deneyimlerini paylaştığı içerikleri internet sitesi ve Instagram adresinden takip edebilirsiniz.

Oitheblog

Oitheblog

6. Oitheblog

Hem Instagram’dan hem de kendi web sitesi üzerinden takip edilmesi gereken gezgin blogları arasında bahsedebileceğimiz bir diğer alternatif ise Oitheblog’dur. Başarılı fotoğraf kompozisyonlar ve blog içeriklerinin yanı sıra film ve dekorasyon konulu içerikler de üreten bu blog, iki genç kadına aittir.

thegingerwanderlust

thegingerwanderlust

7. thegingerwanderlust

İsminden de anlaşılacağı üzere kızıl saçlı bir kadına ait bu blogu ziyaret ederek onunla birlikte Roma’dan Bangkok’a kadar pek çok yere hayali de olsa seyahat edebilirsiniz.

Yorum yok

YORUM BIRAKIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.