Avrupa Rüyası Otobüsle Avrupa Turu
 

Wroclaw’da Mutlaka Ziyaret Edilmesi Gereken 5 Adres

Herkesin Wrocław‘ı sevmesinin çok geçerli sebepleri var zira, kent tüm kültürel özellikleri ve eğlenceleriyle kendine has bir karaktere sahip. Bohemya, Avusturya ve Prusya etkilerini içine alan şehir, muhteşem pazar meydanı olan Rynek tarafından sembolize edilen eşsiz bir mimari ve kültürel doku barındırıyor. 12 Ada, 130 köprü ve nehir kenarındaki parklarını barındıran Odra Nehri’nde yer alan konumuyla Wrocław’ın güzel korunmuş Katedral Adası, Gotik mimariyi sevenler için görsel bir şölen.

avrupa rüyası wroclaw Ostrow Tumski

Avrupa Rüyası ile Wroclaw’ı keşfet!

Ostrow Tumski

Wroclaw’ın en eski yerleşim bölgesi olan Ostrow Tumski çok güzel bir ada. Oder Nehri ile çevrelenen bu tarihi bölge Wroclaw’ın kalkınmasında önemli bir role sahip. Günümüzde ise muhteşem anıtların yer aldığı bir yer. Görülecek en önemli yapılar arasında St. John Katedrali, St. Bartholomew Koleji olarak öne çıkıyor. Ayrıca ada üzerinde bulabileceğiniz Archdiocese müzesi yüz yıldan uzun bir süredir her geçen gün sayısı artan inanılmaz eserlere ev sahipliği yapıyor.

avrupa rüyası wroclaw Rynek

Rynek

Hem gece hem gündüz eğlencenin ve insanların eksik olmadığı Rynek ya da başka bir deyişle Pazar Meydanı Wroclaw’ın tam anlamıyla kalbini oluşturuyor. Şehrin merkezinde bulunan Belediye Binası ise Gotik ve Rönesans mimarisinin muhteşem birer örneği. Bina bir zamanlar şehrin önde gelen yetkililerinin yönetim merkeziyken günümüzde Bourgeois Sanat Müzesi olarak hizmet veriyor. Pazar Meydanı’nın çevresinde çok güzel evler bulunuyor ve Wroclaw’da ki diğer turistik yerlere de çok yakın.

avrupa rüyası wroclaw kraliyet sarayı

Kraliyet Sarayı

Wroclaw Tarih Müzesine ev sahipliği yapan Kraliyet Sarayı ve Barok tarzı bahçesinde, şehrin tarihi çok detaylı ve başarılı bir şekilde ziyaretçilere aktarılıyor. Wroclaw’ın Milenyumu isimli sergiyi kesinlikle görmeye çalışın. Sarayın odalarını ziyaret etmek isterseniz ücretsiz olarak gezebilirsiniz. Sarayın bahçesi de en az kendisi kadar güzel ve keyifle soluklanmaya değecek türden.

avrupa rüyası wroclaw park

Szczytnicki Park

Wroklaw’ın en büyük parkı olan Szczytnicki Park, 1875’te özel bir mülk olarak açıldıktan bir süre sonra kamulaştırılarak halka açıldı. 1913’te kurulan Japon Bahçesi halen parkın en güzel yeri olarak öne çıkıyor. Her mevsimde farklı bir yüzünü gösteren parkta değişmeyen tek şey Japon mimarisi. Szczytnicki Parkı Botanik Bahçesi, muhteşem orman gülü bahçesi ve Japon Bahçesi ile görülmeye değer yerlerin başında geliyor.

avrupa rüyası wroclaw hayvanat bahçesi

Wroclaw Hayvanat Bahçesi

Ülkenin en büyük ve en eski hayvanat bahçesi olan Wroclaw Hayvanat Bahçesi’nde çok sayıda farklı tür hayvanı bir arada görebilirsiniz. Wroclaw Hayvanat Bahçesi’nde ayı kulesi, fil evi ve maymun evi gibi bölümlerin yanı sıra Afrykarium gibi Afrika’nın su canlılarının sergilendiği eşsiz ve modern bir kompleks de yer alıyor.

Polonya‘nın dördüncü büyük şehri ve bölgenin başlıca sanayi, ticaret ve eğitim merkezi olan Wrocław, ülkenin güneybatısındaki neredeyse her şeyin başlangıcı ve finali. Wrocław aynı zamanda birçok tiyatrosu, büyük festivalleri, yoğun gece hayatı ve büyük öğrenci topluluğu ile hareketli bir kültür merkezi. Kuzey Avrupa turu ve Avrupa Rüyası PLUS ile ziyaret edebileceğiniz Wrocław’da olmanın keyfini çıkarın!

Yorum yok

YORUM BIRAKIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.